fbpx

“3 Minik Kalp Kesinlikle Geri Getirilsin!”

Hayat Park gölette bulunan kuğular kısa bir müddet önce görevliler tarafından alınmıştı.Hayat Park’a değer katan gölün uzun bir müddet susuz kalması ve kuğularla ilgilenen kimsenin olmamasından dolayı ilgili kişiler tarafından tekrar geri getirilmek üzere kuğular başka bir ortama götürülmüştü.

Kuğuların, Hayat Park’a gelen ve ziyaretçiler ile yakınlaşması oldukça güzel bir görüntüye sebep oluyordu. Doğanın zarif kuşları olarak bilinen kuğuların Hayat Park’ta olmaması, parkı ziyaret edenler tarafından üzüntü meydana getirdi. Bahçekent Haber olarak BAHÇEKENT, BAHÇEŞEHİR facebook grubunda başlatmış olduğumuz ve toplamda 234 kişinin katıldığı anket sonucunda %94 oranında kuğuların Hayat Park’a tekrar getirilmesi istendi. Ayrıca sosyal medyada birçok kişi kuğuların getirilmesini istediklerini dile getirdi. Okuyucularımızdan Makbule İmamoğlu “ Parkımızın gözdeleri üç minik kalp kesinlikle geri getirilsin, o canlılar bize, bizlerde onlara çok alıştık, onlarsız gölet olmaz “ şeklinde konuştu.

 

Bilhassa Gölete gelen aileler, kuğuların olmamasını bir eksiklik olarak değerlendirdi. Ailelerin çocukları ise adeta büyük bir insan gibi “Yardımsever insanlarımız her zaman bu güzel ve özel kuğularımızın yanında olsunlar. Onlarda her zaman bizim yanımızda iyi kalpli insanlar var diye çok çoook seven iyi insanlar olduğu için her zaman mutlu ve huzurlu olsunlar.” diyerek bir an önce yetkililerden kuğularının getirilmesini istediler.

Parka ziyarete gelen ziyaretçilerin dile getirdikleri en önemli şikâyet ise  “Önceden kuğular vardı. Ve geri getirmek üzere buradan alındı. Çocuklarımız onları gördüklerinde mutlu oluyorlardı. Alışmıştık. Bizle birlikte çocuklarımızda kuğulara alıştı. Bugün parkımızın çok güzel göleti var. Fakat içi bomboş, kuğular ayrı bir güzellik katıyordu” şeklinde konuşarak kuğuların Hayat Park’ın vazgeçilmez hayvanları olduğunu dile getirdiler.

Hayat Park Cafe’nin İşletme Müdürü Kenan Çayhan “Kuğular parkla adeta bütünleşmişti. Bana göre Gölet kuğuların olmamasından dolayı güzelliğini ve özelliğini kaybediyor” diyerek yüzlerce insanın kendisine “Neden kuğular yok, niçin getirmiyorlar”  diyerek taleplerini ve şikayetlerini kendisine söylediklerini ifade etti.

İşletme Müdürü Kenan Çayhan Kuğular ile alakalı olarak şunları söyledi:

Hayat Park’ımız çok güzel. Göletin varlığı Hayat Park’a ayrı bir değer katmaktadır. Önceden göletimizde kuğular vardı. Belki kuğular olmasaydı, halk bu kadar talep etmeyecekti. Kafemize gelen tüm insanların sorduğu soru inanın “Neden burada kuğular yok? Niçin aldılar” gibi sorulara gün içinde oldukça fazla muhatap oluyorum. Aslında çok fazla değil bir dişi ve bir erkek 2 adet kuğu buraya yeter. Ve insanların huzurlu olmasını temin eder. Çok fazla olduğunda belki kirletebilirler ama inanın 2 adet kuğu görüntü olarak burayı çok değiştirecek ve insanların hayat parktan alınan kuğular ile ilgili olumsuz düşüncelerini de değiştirecektir.

Masmavi suların üzerinde zarif ve uzun boyunları, iri gövdeleri ile bembeyaz kuğuların, gururlu bir biçimde yavaş yavaş süzüldüklerini söyleyen Kenan Çayhan, belki kısa bir zaman sonra isminin Millet Bahçesi değil de Kuğulu Park olarak bile anılabileceğini söyledi. Kuğulardaki bu asillik parka gelen tüm ziyaretçilerinin hayranlık duymasına sebep olduğunu söyleyen Kenan Çayhan, “Böylesine güzel ve estetik yaratılan bu güzel kuğuların tekrar gölümüze gelmesini ben ve buraya gelen tüm insanlar istemektedir.” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir