Bahçekent’te ilk koronavirüs vakası görüldü

Bahçekent’te üç gün önce koronavirüs belirtileri gösteren vatandaşın bugün yaptırmış olduğu test sonucu maalesef pozitif çıktığı doğrulandı. Koronavirüs pozitif çıkan kişi Bahçekent Emlak Konutları 653.Ada akşam mesaisinde güvenlik personeli olarak çalışmaktaydı. Temas ettiği ve aynı ortamda bulunduğu diğer personeller ile gerekli önlemler alındı.

Konuyla alakalı 653.Ada site yönetimi ” Değerli sakinler bir konu hakkında üzücü bir açıklamada bulunmak istiyorum. Konu önemli olduğu için hassasiyet göstermenizi rica ediyorum. Akşam mesaisinde çalışan K. isimli güvenlik personelimizin rahatsızlanması ve akabinde test yaptırılması sonucunda testi covid19 pozitif çıkmıştır. Temas ettiği veya aynı ortamda bulunduğu Diğer bütün personeller ile alakalı gerekli önlemleri yönetim olarak alıyoruz. Sizlerden ricamız bu çalışanımız ile bir temasınız veya aynı ortamda bulunma durumunuz oldu ise kendinizi kontrol amaçlı test ettirmeniz ve izole etmenizdir. Biz yönetim olarak gerekli adımları atıyoruz. Tüm personellerin bugün itibari ile test yapılması ve bu işin organize edilmesi sağlanmıştır. Akabinde tüm personellerin ortak alanlarda geçirdiği temas ettiği her yer tekrardan dezenfekte ve izole edilmesi çalışması başlamıştır.” açıklamasında bulundu.

SİTE YÖNETİM KURULU KARAR ALDI: PERSONELİMİZ HİÇBİR HAK KAYBINA UĞRAMAYACAK

Ayrıca 653.Ada site yönetiminin aldığı karara göre tüm personeller test sonuçları açıklanana kadar evlerinde kalmalarını ve kendilerini izole etmeleri istendi. Bu süreçte hiçbir personel iş kaybına ve herhangi bir maaş kesintisine uğramayacak. Hizmetlerin aksamaması için bu akşam itibariyle geçici personeller göreve başlayacak.
Test yaptıran personellerin arasında sonucu pozitif çıkan olması durumunda 653.ada site yönetimi maddi ve manevi olarak personelinin yanında olacağı ve tedavi sürecinin bitmesi itibariyle de görevinin başına döneceği bilgisini aldık.

Bahçekent Haber olarak site yönetimine göstermiş oldukları şeffaflıktan dolayı teşekkür eder, güvenlik personeli olarak çalışan komşumuza acil şifalar dileriz.

Kontrol Ediliyor

AK PARTİ TEŞKİLATI, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ UNUTMADI

  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bahcekenthaber.com ve medya90.com haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Kutlu …