Açılacak Cafe'nin sahibi olan Abdülkadir Sandıkçı "Hayat Park Cafe, gerek servis anlayışı, gerekse muhteşem doğa dokusuyla misafirlerine alternatifsiz bir ortam sunacak" dedi

Bahçekent’te Hayat Park Cafe çok yakında açılacak!

Her zaman kaliteli, sağlıklı ve lezzetli yemekler sunabilmek için gerekli olan tüm ürünlerin özenli seçimi ve bu ürünlerin kaliteli, sağlıklı ve lezzetli olacağını söyleyen Hayat Park Cafe’nin sahibi Kadir Bey ile Bahçekentliler için özel bir söyleyişi yaptık. Siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

İsmim Abdülkadir  Sandıkçı. 1960’ta Rize’nin Çayeli’nde doğdum. Liseyi orada okudum. Daha sonra İstanbul’a geldim. Yaklaşık 10 yıl Bebek’te kaldım. Dondurmacılık, esnafcılık ve dönercilik gibi işleri yaptım.

1990 senesinde kısmet oldu, Büyükçekmece’de kantinciliğe başladım. 1997’de de Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinin kantinini aldım. O zamandan beri kantinciliğe devam ediyorum. Ayrıca Avrupark’ta da bir dükkan aldık. Orada da dondurmacılık yapacağız. 1 ay içinde çalışmalarımızı bitirip açmak niyetindeyiz.

Dondurmanızın markası ne olacak?

Dondurmamız Kadir Efe Roma Dondurması olacak. Efe’si  nerden geliyor diye soracak olursanız, Kadir Efe torunumun adıdır. Üretimi orada yapacağız.  Aynı zamanda Avrupark’ta ve Hayat Park Cafe’de de satacağız.  Yalnız dondurmada kalite önemli. İddialıyız. Fiyatları henüz tespit etmedik ama ucuz dondurma olacağını zannetmiyorum. Dondurmamız hem kaliteli ve aynı zamanda organik olacaktır. Yani biz buz satmayacağız. Süt karıştı satmayacağız. Hakkını vereceğiz dondurmanın. Bizim ki Roma dondurması olacak.

Kadir Bey, Bahçekent’te bu işi yapma arzusu nereden kaynaklandı? Sizi Bahçekenht’e çeken nedir?

Ben buraları daha önce gezmiştim. Projede bir kafeterya olduğunu öğrenmiştim. Birisi vasıtası ile de talip olmuştum. O zaman olmadı. Kısmet bugünmüş. Bu tesisi çok daha ileriye taşıyacağız. Hiç kimseden şikayet gelmeyecek. Alnımızın akıyla bu işi yapacağımıza inancım tamdır. Fiyatlarımızda makul olacaktır.

Hayat Park Cafe’de neler olacak? Bir öncekinden farkı nedir?

Müşterimiz buraya geldiğinde mutlu ve huzurlu olmalı. Burayı aile ortamı gibi yapacağız. Mesela buraya bir gözleme koyacağız. Biz buraya sabah kahvaltısında muhlama koyacağız. Gelen aileler burada kahvaltısını yaparken, çocukları çimlerin üzerinde oynayacaklar.

Mesai saatleriniz ne olacaktır?

Arz ve talep meselesi. Sabah namazında açarız. Müşteri bizi nereye kadar götürürse o saate kadar açık kalırız. Şartlara göre kısıtlama yok ise müşteriye istediği saatlere göre kendimizi ayarlayacağız. Hatta duruma göre biz 24 saat hizmet verebiliriz.  Dışarıya bir gözleme kabini yapacağız. Dışarıda, milletin gözü önünde, görecek herkes, tertemiz bir ortamda. İnsanlar oradan gözlemesini isteyecekler. Eleman sıkıntısı çekme sıkıntımız yok. Elimizde kalifiye elemanlar var. Onları buraya yönlendireceğiz.

Sizin farkınız ne olacak, mesela fiyatlar noktasında?

Piyasanın altında olacak, üstünde olmayacak. En güzel hizmeti sunmak için elimizden gelen her türlü fedakarlığı göstereceğiz. Bundan emin olun.

Bahçekentlilere vermek istediğimiz bir mesajınız var mı?

Bahçekent’in önünü çok açık görüyorum. Zannediyorum 5 yıl sonra buralarda müthiş bir şehir oluşacak.  Gerçekten İstanbul’un en müstesna yerlerinden biri olacak. Ben şahsen Bahçekent’in geleceğini çok iyi görüyorum.  Mesela biz mekanımızı hazırlaken müşterimiz kendini sahibi gibi görecek ve mekanımıza gönül rahatlı ile gelecek. Ortamdan çok memnun kalacağını umuyorum inşallah.

Güleryüzle, samimi bir şekilde şımarmadan çok güzel hizmet alacaklar. Fiyatlarımız birçok cafeye göre uygun olacak. Bundan şüphesi olmasınlar. Az olsun, ama devamlı olsun.

Ne zaman açmayı düşünüyorsunuz?

Ramazan girmeden bu tesisi açmayı düşünüyoruz. Sahura kadar hizmet vereceğiz. Bir Rizeli olarak burada muhlama yapmayıda ihmal etmeyeceğiz. Masa ve sandalyelerimiz müşterilerimizin en rahat edeceği şekilde olacaktır.

Sayın Kadir Bey, BahçekentHaber olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Bizlere kıymetli zamanınızdan ayırdınız. Sizlere başarılar diliyoruz. Bahçekente ayrıca değer katacağınız içinde sizlere teşekkür ediyoruz.

Ben size çok teşekkür ediyorum. Bizleri Bahçekent okuyucuları ile tanıştırdığınız için ayrıca memnun oldum.

Kontrol Ediliyor

AK PARTİ TEŞKİLATI, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ UNUTMADI

  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bahcekenthaber.com ve medya90.com haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Kutlu …