fbpx

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Başakşehir Belediyesi tarafından Bahçekent’e kazandırılan Bahçekent Aile Sağlık Merkezi (Başakşehir 28 nolu Aile Sağlığı Merkezi) 8 Ekim 2019 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır. Aile sağlık merkezinin açılmasıyla birlikte Bahçekent’te ikamet eden sakinler E-Nabız sistemi ile veya Aile Hekimi Tercih Formu’nu doldurarak aile hekimini değiştirmişlerdir.

Semtimize yeni taşınan ve halen aile hekimini değiştirmeyen komşularımız için aile hekimi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİRME

Aile hekiminizi, Bahçekent Aile Sağlık Merkezi’nden edineceğiniz Aile Hekimi Tercih Formunu doldurup, nüfus cüzdan fotokopiniz ile birlikte teslim ederek veya E-Nabız sistemi üzerinden online olarak değiştirebilirsiniz.

AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİRİRKEN DİKKAT EDİLECEKLER

– Geçiş tarihleri her ayın 5′ i ile 21 arasında yapılan değişiklikler aynı gün gece 23:59’da gerçekleşir. Ayın 21′ inden sonraki ayın 5′ ine kadar olan değişiklik talepleri sonraki ayın 5′ inde gece 23:59′ da gerçekleşir.

– İstemeniz durumunda değişiklik taleplerini gerçekleşme zamanına kadar iptal edebilirsiniz. Değişiklik gerçekleştikten sonra iptal işlemi yapılamaz..

– Aile hekimi listesinde 3.500 altı nüfusu olan aile hekimleri yeşil renk, 3500-4.000 arası nüfusu olan aile hekimleri sarı renk, 4.000 üzeri nüfusu olan aile hekimleri kırmızı renk ile gösterilmektedir. Aile hekimi seçiminde 4.000 üzeri nüfusu olan aile hekimi seçimine izin verilmez.

AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİRME İŞLEMİ

Aile hekimi değiştirme online olarak E-Devlet şifreniz ile E-Nabız sistemine giriş yapılarak tamamlanmaktadır. E-Devlet’te aile hekimi değiştirme işlemi için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

– E-Nabız sistemine kaydınız varsa https://enabiz.gov.tr/ adresi üzerinden giriş yaparak, ‘Aile Hekimi Değiştir’ seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Hangi aile hekimindeyim sorusunun cevabını da burada öğrenebilirsiniz. Aile hekiminizin ismi bu seçenekte yazmakta olup kutucuğun altında ‘Aile Hekimi Değiştir’ seçeneği bulunmaktadır.

– Seçeneğe tıkladığınızda, akabinde açılacak olan sayfada geçiş yapmak istediğiniz hekimi görüntüleyebilmeniz için konum bilgileri girilmesi istenecektir.

– Bahçekent Aile Sağlık Merkezi için İstanbul, Başakşehir adresini seçtikten sonra Aile Sağlığı Merkezi seçeneğinden İstanbul Başakşehir 28 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ‘ni seçmeniz yeterlidir.

–  İstanbul Başakşehir 28 Nolu Aile Sağlığı Merkezi seçtikten sonra sayfanın altında geçiş yapabileceğiniz, uygun hekimler ve merkezler sıralanacaktır.

– İstediğiniz hekimin yanınızdaki kutucuğu işaretleyerek, ‘Aile Hekimi Değiştir’ butonuna tıklamanız yeterlidir.

E-NABIZ SİSTEMİNE KAYDINIZ BULUNMUYORSA

– E-Nabız sistemine kaydınız bulunmuyorsa, kayıt olmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

– E-Devlet sistemi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Bunun için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekecektir. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek alabilirsiniz. Şifre size kapalı bir zarf içerisinde teslim edilmektedir.

e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

– Sayfa açıldığında ekranda göreceğiniz ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayın.

– Giriş yaptıktan sonra E-Nabız uygulaması ile ilgili bilgileri göreceksiniz. Sayfanın altında yer alan ‘Uygulamaya Git’ butonuna tıklayın.

– Otomatik olarak https://enabiz.gov.tr adresine yönlendirileceksiniz. Burada gerekli bilgileri girdikten ve şifrenizi belirledikten sonra kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır.

– Sonrasında yukarıdaki adımları takip ederek, aile hekimi geçiş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kontrol Ediliyor

Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Bahçekent Emlak Konutları Camiinde, Yaz Kur’an Kursu kapsamında Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir