Bahçeşehir'e Metro Geliyor!

Bahçeşehir’e Metro Geliyor!

Bahçekent Whatsapp

İnşaat çalışmaları devam M7 Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı, toplamda 13 istasyon ve 18,50 kilometre uzunluğunda olacak.  Saatte tek yönde 70 bin yolcuya hizmet verecek olan Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı, Bağcılar, Küçükçekmece, Başakşehir, Avcılar ve Esenyurt ilçelerine hizmet verecek.

M7 Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt hattı, M7 Kabataş-Mahmutbey devamı olarak 3.etapta inşa edilmektedir. Toplamda 3.043.994.729.00 TL harcanan hattın yükleniciliğini üstlenen Makyol, Astur, İçtaş İnşaat ve San ve Tic. A.Ş, hattın Ağustos 2020 tarihinde açılmasını hedeflediklerini açıkladılar.

M7 Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Hattının Durakları Neler?

Mahmutbey – Bölge Parkı – Mehmet Akif – Toplu Konut – Tema Park – Hastane – Tahtakale – Ispartakule – Vaditepe – Bahçeşehir – Esenkent – Ardıçlı – Esenyurt

Bahçekent’in Ulaşımına Çözüm Olacak!

Ağustos 2020‘de bitirilmesi planlanan hat, hizmet vermeye başladığında Bahçekent İETT Durağından metroya ring hatlar konulması bekleniyor. M7 hattı, yayınlanan yeni İstanbul Metro Haritasına göre İstanbul Havalimanı, Mecidiyeköy, Halkalı, Ataköy, İkitelli, Başakşehir, Kirazlı gibi birçok hatlarla bağlantılı olacağından Bahçekent’lilerin ulaşım sorununu büyük ölçüde çözecektir.

İstanbul Metro Hattı

Kontrol Ediliyor

Bahçekent PTT’sine kavuştu

Elektrik, Su, İnternet, Telefon ve Banka İşlemlerinizi artık Bahçekent PTT Şubesinden Kolaylıkla Gerçekleştirebilirsiniz. Artan nüfusla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
İletişime Geç!
Powered by