Bahçekent Emlak Konut 656. Ada Aidat Zammını Durdurma Girişimleri Devam Ediyor

Bahçekent Emlak Konut 656. Ada site yönetiminin %31-%35 oranında aidat zammını onaylayarak tebligat yoluyla bildirim yapmasının ardından aidatlar zamlı tahsil edilmeye başlanmıştı.

Site sakinleri tarafından 370 adet imza toplanarak zammın durdurulması talebiyle verilen dilekçe geçtiğimiz hafta site yönetimince cevaplandı. Verilen cevapta zammın gerekli olduğu ve yasal olduğu belirtildi.

Bunun üzerine dün (24 Haziran Pazar) site içerisinde 60 kadar site sakini toplanarak itiraza yönelik hukuken başvurulabilecek yolları görüştü. Ortak alınan karar öncelikle minimum 1/3 çoğunluk imzası ile olağanüstü kurulu toplayarak site yönetimini zamdan geri adım attırmaya zorlamak, blok temsilcilerinin ve site yömetiminin yeniden seçimle oluşmasını sağlatmak, aksi durumda Sulh Hukuk Mahkemesine gidilerek “Yapılması gereken başvuruların yapıldığı ve gereken aşamaların  tamamlandığı ancak yönetimin yasalara uygun hareket etmediği” gerekçesi ile sorumlularının yargılanması talep edilecek.

Bu hafta sitemizde kat maliklerinden imzalar toplanılacak. Sitede yaşamayan ya da işi dolasıyla toplantılara katılamayacak maliklerden de vekalet alınacak.

Kontrol Ediliyor

Bahçeken’in popüler börek salonu: Tir Börek

Kullandıkları malzemeler çok iyi. Özellikle, böreğe sürülen yağ çok hafif. Ben kıymalı yanına da bir …