fbpx

Bahçekent Emlak Konutları 653.Ada Site Sakinleri Yönetimden Memnun!

Bahçekent Emlak Konutları’nda Site Sakinleri Yönetimden Memnun!

Geçtiğimiz aylarda Bahçekent Emlak Konutları 653.ada’da bildiğiniz üzere genel kurul seçimi yapılmıştı. Site sakinlerinden oluşan yeni genel kurul çalışmalara hızlı bir şekilde başladı. Göreve başladıktan sonra Emlak Yönetim’den ve diğer özel firmalardan bütçe teklifleri alındı. Emlak Yönetim’in hazırladığı bütçeye göre aidatlara %37lik bir zam artışı söz konusuydu. Genel kurul tüm bütçe tekliflerini değerlendirerek kararını verdi.

Bahçekent Emlak Konutları 653.ada Ata Site Yönetim Firması ile Anlaştı!

Emlak Yönetim ile yollarını ayıran 653.Ada, Ata Site Yönetim firması ile çalışmaya başladı. Yeni yönetim firması, 4 adet temizlik personeli, 1 site müdürü, 1 halkla ilişkiler personeli, 1 teknik personel ve 5 özel güvenlik sertifikasına sahip personelleriyle birlikte site sakinlerine hizmet verecek.

Ata Site Yönetim firması, çevredeki diğer site yönetimlerine  örnek niteliğinde aidatlarda artış sağladı. Oluşturulan yeni bütçe aidatlara %17‘lik bir artış ile onaylandı. Buna göre önceden 253 TL aidat ödeyen bir site sakini, yeni bütçeye göre 295 TL aidat ödeyecek. Bu da devlet tarafından açıklanan resmi enflasyon oranıyla örtüşmektedir.

Eski Yönetimden Site Henüz Teslim Alınmadı!

Yönetim kurulunun, Emlak Yönetim ve Emlak Konut’la devir teslim konusunda görüşmeleri devam etmekte olup, resmi olarak siteyi teslim almış durumda değildir. Siteyi eksiksiz şekilde teslim almak için yönetim kurulu tespitlerini sürdürmektedir. Dairelerdeki ve genel alanlardaki eksikler Emlak Yönetim’e teslim edilmiş ve kendilerinden eksikleri tamamlamaları konusunda destek talep edilmiştir. Aynı şekilde inşai konulardaki eksikler de Emlak Konut’a bildirilecek ve tamamlanması talep edilecektir.

Aynı zamanda yönetim kurulu, dairelerin teslimi esnasında daire sahiplerinden “abonmanlık bedeli” adı altında toplanan 1.500₺’nin peşine düşmüş olup, toplanan 408.000₺ paranın yaklaşık 36.000₺’lik kısmını geri alma konusunda anlaşmaya varmıştır. Bu geri alınan miktar da daire sakinlerinden toplanacak ilave bütçeden minha edilecektir.

Site Sakinleri Memnun!

Site sakinleri ile görüştüğümüzde, yeni yönetim firmasının çalışmalarından çok memnun olduklarını, özellikle çevredeki diğer sitelerde %35‘lik bir aidat zammı yaşanmışken, daha az daire sayısı ile %17‘lik bir artış, ülkemizin ekonomik koşullarında çok normal olduğunu dile getirdiler.

Kontrol Ediliyor

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı!

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı!

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı! Geçtiğimiz hafta Bahçekent Derneği, Bahçekent Ticaret Merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir