Bahçekent Flora 28 Şubat Blok Temsilci Toplantısı

Bahçekent Flora Blok Temsilcileri Toplantısının Detayları!

Bahçekent Flora Blok Temsilcileri Toplantısının Detayları!

Bahçekent Flora sitesi blok temsilcileri toplantısı 28 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. Genel kurul’dan sonraki site için yapılacak projelerin detaylı olarak görüşüldüğü toplantı olması sebebiyle birçok konu masaya yatırıldı. Toplamda 3 saat süren toplantıda; huzur hakkı, bireysel su abonelikleri, havuz başlarına kafe yapılması, güvenlik kamera konusu, blokların havalandırma sistemi, peyzaj ışıklandırılması ve Cadde Outlet için kapı yapılması konuları görüşüldü.

Görüşmeler sonucunda, olası ek bütçenin minimum seviyede olması için kamera yapılması gibi yüksek maliyetli işler için firmalardan tekliflerin alınması kararına varıldı. Firmalardan gelen teklifler değerlendikten sonra ilgili konular için karara varılacak. Olumlu karar sonucunda mülk sahipleri için ek bütçe oluşturulacak.

En çok merak edilen konulardan biri olan Cadde Outlet için kapı yapılması konusunda ise, blok temsilcilerinin aldığı karara göre, Flora yönetimi yapılacak kapıyı desteklemekte ancak bu işin maliyetini Cadde Outlet yönetimin karşılaması gerektiğini düşünmekteler. Konu ile alakalı Cadde Outlet yönetimi ile görüşmelerin yapılacağı belirtildi.

 
BAHÇEKENT BAHÇEŞEHİR
Herkese Açık Grup · 1,072 Üye

Gruba Katıl

BAHÇEKENT,Bahçeşehir Facebook Grubumuza Katılmayı Unutmayın!
 

Huzur hakkı konusunda henüz bir karar alınmadı. İleriki süreçte yapılacak toplantılarda konu hakkında karar alınacak. Aidatlar konusunda ise üzerinde çalışmaların başladığı bilgini aldık. Yaptığımız röportajda konuşulduğu gibi yüksek bir aidat artışı beklenilmiyor.

Yapılan toplantı hakkında Flora Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yeşil şu açıklamayı yaptı; ” Ben gayrimenkul tecrübelerime dayanarak, detaylı kamera, bireysel su aboneliği, havuz başlarına cafe, peyzaj alanların ışıklandırılması ve blok koridorlarına havalandırma sisteminin yapılmasının sitemize misliyle değer kazandıracağını düşünüyorum. Bu nedenle bunların yapılması taraftarıyım. Site sakinlerimize, bu yatırımların sitemize değer kazandıracağını açıklamak istedim. Kaz gelecek yerden tavuk esirgememeliyiz. 

Huzur hakkı konusunda ise sosyal medyada yapılan oylama hakkında bilgimiz var. Bende oylamada çıkan kararı destekliyorum. Blok temsilcilerinin huzur hakkı almaması gerektiğini düşünüyorum ancak yönetim kurulunda olan ve sürekli sitemiz için mesai harcayacak en fazla 2 kişinin huzur hakkı alması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu bir sonraki toplantılarda tekrardan ele alacağız. ”

 

Kontrol Ediliyor

Bahçeken’in popüler börek salonu: Tir Börek

Kullandıkları malzemeler çok iyi. Özellikle, böreğe sürülen yağ çok hafif. Ben kıymalı yanına da bir …