fbpx

Bahçekent Millet Bahçesi?

Sevgili Bahçekentliler

Evlerimizi teslim aldığımızda ve öncesinde bölgemizin “Bahçekent”, merkezinde de hepimizin hoşuna gidecek büyüklükte güzel bir parkın adının “Hayatpark” olacağı gerek proje tanıtımlarında gerekse de her tür basılı materyalde duyrulmuştu. Burada 1 milyon insanın yaşayacağı ve içinden metro ya da tramvay geçmesi de planlanıyordu.

2 yıla yakın süredir parkımızı kullanmaktaydık. Bildiğiniz üzere Ramazan ayı etkinlikleri de parkımızda düzenlenmişti.

Geçtiğimiz günlerde iktidarın 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde parkımıza Millet Bahçesi vasfı eklendi. Bu özü itibariyle güzel bir karar. Bölgemize dikkat çekilmesi ve iktidarın takipte olması fayda sağlayacaktır şüphesiz.

Fakat, isminin Hoşdere Millet Bahçesi olarak kararlaştırılması bunca yıldır Bahçekent markasına yapılan yatırımın, bu uğurda çalışan onca insanın emeğinin ve prestijli bir projeden isimden ev aldığını düşünen onca insanın hayalinin tam karşılığı değil.

Hoşdere ismi özü itibariyle kullanılması çok luzumlu bir isim değil. Bir Tophane, Taksim, Rıhtım gibi tarihi öneme sahip isim değil. Hepimiz tarih dersi gördük. Çok önemli bir konuda adı geçen muhit değil.

Sanıyorum cumhurbaşkanımızın çevresindekilerin bölgemizi iyi derecede analiz edememesinden kaynaklı bir isim hatası bu. Tabi yukarıda saydığım onca marka yatırımının da çöpe atılması demek oluyor.

Umuyorum, bir gün parkımız, şahsi görüşümdür, BAHÇEKENT MİLLET BAHÇESİ olarak adını korumaya devam eder.

Saygılarımla
Göksel Törün
19.11.2018

Kontrol Ediliyor

Sigorta Konusunu Uzmanına Sorduk: Mehtap Çetin ile Röportaj

Terör saldırısında aracınız zarar görürse ne olur, sigortacılık sektörü gençlere iş vaadediyor mu, en ilginç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir