Bahçekent Su Siparişi – Dağdelen Su

Bahçekent Su Siparişi

Kaynağımız

Dağdelen’in su kaynağı ülkemizin kuzeybatısında, Istranca Dağları’nda yer almaktadır. Su kaynağının yer aldığı bölge insan eli değmemiş, tamamen bakir ormanlarla kaplıdır. Kaynağın her türlü yerleşim, tarım, sanayi ve turizm alanlarından kilometrelerce uzakta, ormanların derinliklerinde oluşu, kaynağa her türlü dış faktörler karşısında doğal bir koruma alanı sağlamaktadır. Yine bölgenin eşsiz doğası, jeolojik yapısı ve kış mevsimlerinde bol miktarda kar, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ise bol miktarda yağmur yağışı alması su kaynağının zengin ve dengeli mineral içeriğine sahip olmasını sağlamaktadır. Dağdelen ideal dağılımlı mineral içeriği, hiçbir işleme tabii tutulmadan sahip olduğu 1,5 Fr ° doğal sertlik derecesi ve düşük sodyum oranı ile son derece hafif içimli ve lezzetlidir.

Istranca Dağları

Ülkemizin kuzeybatısında, Karadeniz Kıyı Şeridi boyunca, İstanbul Boğazı’ndan Bulgaristan’a doğru uzanan Istranca Dağları, tamamen ormanlarla kaplı bir dağ zinciridir. Dağların kuzey yamacı zengin kayın ormanlarına, güney yamacı ise geniş meşe ormanlarına sahiptir.

Trakya Bölgemizin en büyük doğal yaşam alanı olan Istranca Dağları, tamamen kendine özgü bir habitata sahiptir. İçersinde onbinlerce canlı çeşidi barındıran Istranca Ormanları, ayrıca hem ülkemizdeki hem de Avrupa’daki en büyük langoz ormanı olan İğne Ada Langoz Ormanı’nını da içinde barındırır. Langoz ormanları ülkemizde ve dünyada nadir rastlanan ekosistemlerdir. Kuzey Marmara Bölgemizin neredeyse tamamını kaplayan Istranca Dağları, çok geniş alanlara yayılı, bakir ormanları ile zengin bir oksijen kaynağıdır.

Sipariş Hattı : 0850 302 5525