Bahçekent'e TOKİ Konutları mı Yapılıyor?

Bahçekent’e TOKİ Konutları mı Yapılıyor?

Bahçekent’e TOKİ Konutları mı Yapılıyor?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) öncülüğünde başlatılan sosyal konut projesinin detayları bugün netleşti. Türkiye genelinde bazı illerde TOKİ, başvuru almaya başladı. İlk günden 50 bin konut kampanyasına 5 bin üzerinde başvuru yapıldı. 67 Şehirde 140 proje ile toplamda 50 bin konut inşa edilecek. Başvurular 19 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Konu ile alakalı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ” Arkadaşlardan aldığım bilgiye göre başvuru şu ana kadar 5 bini geçti. Önemli bir kampanya. İstanbulumuz da 6 bin 300 konutun talebini toplayacağız. Her bütçeye, her kesime hitap edebilecek önemli bir proje bu. İlçeler de belli. Başakşehir, Kayabaşı, Hoşdere ve Ayazma mevkileri ile Tuzla ve Silivri’de 6 bin 300 konut, 5 farklı projeyle yapılacak” dedi.

İstanbul için açıklanan projelerin listesinde, Tuzla Aydınlı, Başakşehir Ayazma, Silivri Alipaşa, Başakşehir Kayabaşı ve Başakşehir Hoşdere ilçeleri bulunmakta. Açıklanan listede Başakşehir Hoşdere olması akıllara Bahçekent’e TOKİ konutları mı yapılacak sorusunu getirmekte. Bilindiği üzere bölgemiz bazı mercilerde ve tapularda halen Hoşdere olarak geçmekte.

Konu ile alakalı şuan kesin bir bilgi malesef yok, Hoşdere mevkii büyük bir alana hitap etmekte. Projeler ile alakalı detaylar paylaşıldığında sitemizde yayınlayacağız. Bahçekent için hayırlı olmasını diliyoruz.

TOKİ tarafından yayınlanan duyuru

Hoşdere Mevkii

 

Kontrol Ediliyor

Kamu bankalarından yüzde 0,64 faizli konut kredisi!

Kamu bankaları konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredisi paketleri açıkladı. Birinci el/sıfır veya ikinci …