Bahçekente yapılacak TOKİ konutlarının yeri belli oldu!

Bahçekent Whatsapp

11 Mart 2020 tarihinde ihalesi yapılan 353 adet konut ve 8 adet dükkanın yer aldığı TOKİ Başakşehir Hoşdere projesinin ÇED süreci başladı.

52.95 milyon TL’ye mal olması planlanan TOKİ Başakşehir Hoşdere projesinin arsa alanı 36 bin 213 metrekare olarak belirlendi. Projede mahalle kültürünü önceleyen yatay mimari esas alınacak.Hayata geçirilecek olan tüm yapılar (konut yapıları, kapalı otopark, depo, makine daireleri, trafo yapıları, site giriş yapıları, kapıcı daireleri, sosyal donatı yapıları) konut yapılarında tünel kalıp ve diğer yapılarda karkas yapım sistemlerine uygun olarak inşa edilmesi planlanıyor.

Hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay sürecek olan TOKİ Başakşehir Hoşdere projesi toplamda 18 ayda tamamlanarak 2022 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Zemin kat dahil 6 katlı olarak toplamda 15 blok halinde yükselecek olan TOKİ Başakşehir Hoşdere projesinde 311 araçlık otopark da yer alacak.

TOKİ Bahçekent Nerede?

Yaklaşık 37 bin metrekare alana inşaat alanı olan TOKİ Bahçekent, TUAL Bahçekent 1.Parsel yanındaki arsaya 645/1 ve 646/2 No’lu parseller üzerinde hayata geçecek. 645/1 No.lu parselde B+Z+5 katlı 10 blok, kum havuzu, çocuk oyun alanı ve 8 dükkan, 646/2 No.lu parselde B+Z+5 katlı 5 blok yapılacak.

TOKİ Bahçekent Proje Fotoğrafları

Kontrol Ediliyor

“Hayat Park’ta alkol almak yasak”

Bahçeşehir, Bahçekent’te bulunan Hayat Park’ta bu sıralar bir söylenti dolaşıyor. Parkta gezen A.O.Ç isimli şahıs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
İletişime Geç!
Powered by