fbpx
Bahçekentin Yeni Gözdesi

Bahçekent’in Yeni Gözdesi; Bahçekent Avrupark

Avrupark teslimatı ve tavsiyeler

Geçen yazımızda genel hatlarıyla Bahçekent’i anlatmış ve bölgedeki projelerle ilgili gelişmelerden bahsetmiştik. Bahçekent’in merakla beklenen projesi Avrupark’ta teslimatların başlaması o günden bu güne yaşadığımız en önemli gelişmelerden biri oldu. Gördüğümüz kadarıyla,  Avrupark Bahçekent’ten daire alanların pek çoğu bölgeyi ve projeyi beğeniyor; buraya yerleşecek. 1 sene önce bu dönemlerde teslim edilen Flora’nın bugünkü durumuna bakarak bir kıyaslama yaparsak, Avrupark önümüzdeki yıl bu zamanlarda %80 doluluk oranını rahatlıkla yakalayacaktır. Çünkü özellikle yeni havalimanı çalışanlarının bölgedeki projelere ilgisi devam ediyor. Zaten yeni havalimanının Bahçekent’e olumlu etkileri olacağını öngörmüştük.

Fiyatlara dikkat!

Bahçekent, modern bir yerleşim yeri olmasının yanı sıra gayrimenkul yatırımcıları açısından da ilk günden beri kazandıran bir seçenek oldu. Dolayısıyla Avrupark Bahçekent’ten de yatırım amacıyla daire ve dükkan alanların sayısı az değil. Ancak, yatırımcılar çoğunlukla ilk teslimat dönemlerinde farklı fiyat beklentisine girebiliyor. İşte bu noktada, yatırımcılara bazı tavsiyelerde bulunmak isterim. Öncelikle niyetinizi net bir şekilde belirleyin; tercihiniz satmak mı kiralamak mı? Beklentinizi kulaktan dolma dedikodularla yükseltmeyin, piyasa gerçeklerine göre bir fiyat belirlemeye çalışın. En doğru fiyatı tespit edebilmek için bölgeyi bilen, Bahçekent’te satış ve kiralama işlemi yapmış, sizi en iyi şekilde temsil edecek güvenilir, profesyonel bir gayrimenkul danışmanından destek alın. İş pazarlık aşamasına geldiğinde inatçı değil uzlaşmacı olun. Bu fiyatın bir kuruş altına olmaz diye diretmeyin. Aksi halde, özellikle kiralamada hem istikrarlı kiracıları kaçırmış olursunuz hem de daireniz veya dükkanınız boş kalacağı için bunun maliyetine katlanmak zorunda kalırsınız.

Bahçekent’te iş var!

Esasında sadece bu başlık altında bir köşe yazısı çıkaracak kadar birikime sahibim ama kısaca özetlemeye çalışacağım. İşim gereği Bahçekent’i tanımaya çalışan, burada iş kurma düşüncesinde olan çok sayıda insanla muhatap oldum. Geçen yazımda bölgedeki eksik sektörlerden bazılarını belirtmiştim. Son 6 ayı değerlendirdiğimizde Bahçekent’te işyeri sayısının da hızla arttığını söyleyebiliriz. Eğer burada bir iş yapmak istiyorsanız öncelikle bölgeye güvenin. Bahçekent, yeni İstanbul’un yeni semti. Haliyle bir semtin ihtiyaç duyacağı tüm sektörlere burada yer ve gelecek var. Sonrasında kendinize, işinize, ürününüze güvenin. İnanın, bu en baştan itibaren eğer kiracıysanız önce mal sahibiniz ve devamında müşterileriniz üzerinde olumlu bir etki doğuracaktır. (Sosyal medya hesaplarımda girişimcilikle ilgili bir anket düzenliyorum, katılabilirsiniz.) Bahçekent’e Bahçeşehir, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Esenyurt, Başakşehir, Çatalca, Arnavutköy gibi yakın yerlerden bölgede bir iş yapmak isteyenler yer görmeye geliyor. Bunun en önemli sebebi Bahçekent’in hem yeni bir yerleşim yeri olması hem de işyeri kiralarının saydığım merkezi yerlere göre uygun olması. İş kurmak isteyenler fiyat avantajını mutlaka vakit kaybetmeden değerlendirmeli…

PTT’nin, 654 Ada 2.Blok’ta açılmasını uzun zamandır bekliyoruz. Dükkanın kirası ödeniyor, mimarlar ölçüleri aldı ancak açılış gecikti. Sebebi ise PTT’nin mimari tasarımda yeni bir konsepte geçmesi. En yakın zamanda tadilat çalışmaları başlayacak.        

Hoşçakalın…

İlker ERGÜR / ilkerergur@bahcekenthaber.com

Kontrol Ediliyor

Stratejik ve Dijital Pazarlama ile Sınırsız Kazanmak

Dünya hızla bir köye dönüyor. Çoktan döndü diyenlerin olduğunu duyar gibiyim. Belki de haklısınız. Ben …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir