Bahçekentliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği kuruldu

Bahçekentliler Eğitim, Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed Abu-Albar: Bizler Türk-Arap kardeşliğini güzel seviyelere taşımak istiyoruz” dedi

Dernekte Bahçekentin sevilen ve güvenilen insanların olması Bahçekentlileri sevindirdi.

Konu ile ilgili konuşan Bahçekentliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammed Abu-Albar şu ifadelere yer verdi; “Derneğimiz, Bahçekent semti, Başakşehir ilçesi ve İstanbul İli olmak üzere ülkemizde yaşayan insanlarımızın genelde ise tüm insanların temel evrensel haklarından olan manevi huzur ihtiyacına kavuşması için kurulmuştur.

Bunun yanında Bahçekentliler Derneğimiz, kendisi ve çevresi ile dost, mutlu ve gerçek manada başarılı olması için, her yönüyle gelişimine katkı sağlayan ahlakı, manevi ruhsal, bedensel, kültürel, sanatsal, sosyal vb. her türlü faaliyetlerde bulunmak amacı ile kurulmuştur.

Bahçekentteki tüm dostlarımız ile ilişkilerimizi daha fazla geliştirmek ve gelecek nesillerin de akrabalarını tanıyıp öğrenmesini sağlamak, derneğimizin edindiği misyonlardandır.

Bizler Türk-Arap kardeşliğini daha güzel seviyelere taşımak istiyoruz. Her toplum farklı gelenek ve göreneklere sahiptir. Bu kültürel yapıyı ileriye taşımak için çaba sarfedeceğiz.

Günümüzde Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi artmaktadır. Sivil toplum kuruluşları yaptıkları çalışmalar ile toplumda dayanışmanın ve farkındalığın oluşmasında etkili bir unsurdur. Bu nedenle Bahçekentlilere faydalı olmak adına istişareler yapılmıştır.

Derneğimize mensup dost ve arkadaşlarımızın  verdiği destekler sonucunda 21/07/ 2022 tarihinde derneğimizin kuruluşu resmiyete kavuşmuştur. Bölgemize derneğimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

Derneği yönetimi ise; Dernek Başkanı Muhammed Abu-Albar, Başkan Yardımcısı Magdaddın Faroq Hezam Alzuraıqı, Genel Sekreter Muhannad Shelleh, Sayman Haıtham Kassas, Üyeler Hossam Mohammad Aburesha, Asaf İlter, Ercan Kutlu’dan oluştu.

Kontrol Ediliyor

Siyaset ve İş Dünyasını Buluşturan Görkemli Düğün!

Başakşehir İlçe Kurucularından olan Osman Aydemir’in kızı Hicret Aydemir ile Zekiye Kutlar’ın oğlu Gökhan Göktsşlı, …