fbpx

Bahçekent’liler kan bağışında bulundu

İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen, kan bağışı yapmak için çok sayıda Bahçekentli vatandaşlarımız Kızılay Çadırına giderek kan bağışında bulundular.

Kızılay Mobil araç sorumlusu Bahçekentlilerin yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını belirterek, vatandaşlara teşekkür etti.

Bahçekent Kan Bağışı Kampanyasına Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Koordinatörü İrfan Köpürür’de katılarak kan bağış kampanyasına destek verdi.Köpürür “Vatandaşlarımızın kan bağışı kampanyasına yoğun katılması bizleri sevindirdi” diyerek, Bahçekentlilerin kan bağışı konusunda gerçekten çok duyarlı olduklarını ifade etti.

Bağışta bulunan Bahçekent Ekmekçi Gurme’de müdür olarak görevine devam eden Can Zavalsız, kan vermenin her vatandaşın görevi olduğunu belirterek, üç ayda bir kan bağışında bulunduğunu söyledi.

Bahçekentte oturan Efrahim isimli vatandaşımız  “Bugün burada kanların hayat kurtaracağının bilincinde olarak kan bağışımızı yapmaya geldik. Aynı zamanda kan vermenin kendi vücudumuza da sayılamayacak kadar faydası vardır” diyerek Kızılay ekibine geldiklerinden dolayı teşekkür etti.

Kan vermenin sağlık olduğunu dile getiren, kan bağışında bulunan Mehmet Oran ise “Kan vermek zinde kalmak demektir. Her sağlıklı insanın kan vermesi gerektiğine inanıyorum”  diyerek Bahçekentlileri kan vermeye davet etti.

6.02.2021 Cumartesi  Saat 11:00 ile 19:00 arasında Hayat Park Camiinin önünde  Kızılay kan bağışı kampanyası devam edecek.

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir