fbpx

Bahçekentte 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin 100. yaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden katılan ve camlarını bağımsızlığımızın simgesi Türk bayraklarıyla süsleyen Bahçekent sakinleriyle coşkuyla kutlandı.

TBMM’nin 100. yaşı ve Gazi Mustafa Kemal’in çocuklara duyduğu güven ve sevginin nişanesi olarak tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bahçekent’te coşkuyla sabahın erken saaterinden itibaren kutlanmaya başlandı. Bazı site yönetimleri WhatsApp gruplarında çocuklarımızın 23 Nisan’a özel videolar çekip paylaşılmasını istedi. Bahçekent’in tüm çocukları 23 Nisan şiirleri okuyup, duygularını paylaştığı videolarını hem WhatsApp hemde sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaştı.

BAHÇEKENT’TE YÜZLERCE VATANDAŞ EVLERİNİN BALKON VE PENCERELERİNDEN İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

Bahçekent’te, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağından dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı saatler 21.00 gösterdiğinde evlerinin balkonlarında ve pencerelerine çıkıp Bahçekent’in dört bir yanında havai fişek gösterisi eşliğinde İstiklal Marşını okuyarak kutladı. Koronavirüs salgını nedeniyle buruk geçmesi düşünülen 23 Nisan, Bahçekent sakinlerinin çoşkusuyla, çocuklar için unutulmayacak bir 23 Nisan yaşandı. Evlerden taşan bu büyük coşku ise bir kez daha “Bu gurur hepimizin” dedirtti.

TÜRK BAYRAKLARI BAHÇEKENT’İN ESNAFINDAN

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok vatandaş Sağlık Bakanlığının uyarılarını dikkate alarak evde kalmaya devam ediyor. 23 Nisan kutlamaları kapsamında Türk Bayrağı almak için evden çıkılmasına gerek olmaması, hemde çocuklarımıza bu zor günlerde dayanışma örneği göstermek amacıyla, 2016 yılından beri Bahçekent’te esnaf olarak hizmet veren Bahçekent Dağdelen Su Hüseyin bey ve Coldwell Banker Yıldız Gayrimenkul Nejla Çalımlı işbirliğinde Bahçekent’in çocuklarına Türk Bayrakları hediye edildi.

Gerçekleşen bu etkinlik için Hüseyin bey ” Yaptığımız bu etkinlik kapsamında toplamda 817 çocuğumuzun gülmesini sağladık. Türk Bayrağı talep eden tüm komşularımıza, bizim müşterimiz olup olmamasına bakılmaksızın ücretsiz olarak hediye ettik. Amacımız tüm çocuklarımızın 23 Nisan’ı çoşkuyla kutlamasına katkı sağlamaktı. 2016 yılından beri Bahçekent Emlak Konutları’nda ikamet eden Bahçekent sakini olarak, bu etkinliği yapmayı kendimizce sorumluluk olarak gördük. Ayrıca bölgemizin gelişmesinde birçok çalışma yapmanın yanısıra bu sosyal sorumluluk projesine katkılarından dolayı Nejla hanıma da çok teşekkür ediyorum. Bu günlerin en kısa sürede geçmesini diliyorum. ” şeklinde konuştu.

TÜM TÜRKİYE TEK YÜREK

İletişim Başkanlığı tüm vatandaşları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan 21.00’de evlerinin balkonlarında ve pencerelerinde İstiklal Marşı okumaya davet etmişti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamak için saat 21:00’de milyonlarca vatandaş evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklâl Marşı’nı söyledi.

TBMM ön kısmında ışık ve havai fişek gösterisi düzenlendi. Gösteriye TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve milletvekilleri katıldı. Gösteri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmasının ekranlardan gösterimi ile başladı. Daha sonra İstiklal marşı okundu. Bu esnada havai fişek ve ışık gösterisi yapıldı.

 

 

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir