fbpx

Bahçekent’te Aidat Zammı İddiaları Üzerine Gelişmeler Yaşanıyor

Bahçekent Emlak Konutları 656. Ada’da aidatlara %41 oranında zam yapılacağı söylentisi üzerine site sakinleri sosyal medyada ve sohbet ortamlarında tepki göstermişti. Teyit için blok temsilcilerine danışıldığında haberin doğru olduğu ve %35 için anlaşıldığı, bazı blok temsilcilerinin imzası olmadığı ve oy çokluğu ile kararın alındığı sözle beyan edilmişti. Yönetim kurulu üyelerine danıştığımızda kararın oy çokluğu ile temsilcilerin tamamına yakının imzası ile alındığı bilgisini aldık.

Akabinde site sakinlerinin geneli haberi duymuş ve daha gürültülü bir şekilde tepki gösterilmeye başlanmıştı. Site sakinleri aralarında haberleşerek yönetimi olağanüstü toplantıya çağırmak için imza toplamaya başlamıştı.

Site yönetimi bu durum karşısında Sms yolu ile bir tebliğ yayınladı:

“Sayin Site Sakinlerimiz. 2018-2019 planlanan butce ile ilgili asilsiz haberler cikmis olup, Site Sakinlerimiz ile yanlis bilgiler paylasilmaktadir. Bilgi kirliliginin onune gecmek ve sizleri dogru bilgilendirmek amaci ile toplanti duzenlenecektir. Blok toplanti tarihi sms ile duyurulacaktir. Saygilarimizla, BAHCEKENT SITE YONETIMI. B331”

Dün alınan haberlere göre blok temsilcilerinden ve yönetim kurulunda görevli olan komşularımızdan oluşan tepkilere dayanarak istifa edenler oldu. 5. blok temsilcisi Mustafa İpek, 2. blok temsilcisi ve denetim kurulu üyesi Fatih Atalay, 4. blok temsilcisi İlyas Çoban, 1. blok temsilcisi İrfan Eroğlu ve 12. blok temsilcisi Abdurrahman Elveren istifa etti. Kendilerinden resmi yolla da yakın zamanda yönetime tebliğ edecekleri bilgisi alındı.

Gözler yönetimle site sakinlerinin yapacağı toplantıya çevrildi. Gelişmeleri sizinle paylaşıyor olacağız.

09.06.2018
Göksel Törün
goksel@bahcekenthaber.com

Kontrol Ediliyor

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı!

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı!

Bahçekent Ticaret Merkezi 654.Ada Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı! Geçtiğimiz hafta Bahçekent Derneği, Bahçekent Ticaret Merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir