fbpx

Bahçekent’te Koronavirüs Vakalarında Gelişmeler!

Bahçekent’te ilk koronavirüs vakası 31 Mart tarihi itibariyle görülmüştü. 653.Ada güvenlik personelinde koronavirüs vakası görülmesinden sonra site yönetimi tarafından gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte, tüm personeller Covid-19 testi yapılması için yönlendirilmişti. Koronavirüs testi pozitif çıkan hasta ise doktor kontrolünde bulgularında önemli birşey olmadığı için hastanede karantina altına alınmasına gerek olmayıp, karantina süreci evinde tamamen izole bir şekilde, site yönetiminin takibinde devam etmektedir. 14 günlük zorunlu karantina sonrasında gerekli kontrollerin yapılmasıyla birlikte iş başı yapılacaktır.

SONUÇLAR NEGATİF

653.Ada sitesinde Covid-19 testi yaptıran personeller için sevindirici haber geldi. Test yaptıran tüm personellerin Covid-19 testi NEGATİF çıkmıştır. Tüm çalışanlar bu hafta itibariyle tekrardan iş başı yapacaktır.

656.ADA’DA KORONAVİRÜS VAKASI

Dün öğle saatlerinde 656.Ada site yönetimi bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını doğruladı. Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak izin alan blok görevlisi dün yaptırmış olduğu Covid-19 testi pozitif çıktı. Blok görevlisi şiddetli öksürük ve yüksek ateşin sürekli seyretmesi nedeniyle hastanede karantinaya alındı. Ailesi ise evlerinde karantinaya alındı.

656.Ada site yönetimi Covid-19 testi pozitif çıkan hastanın iletişime geçtiği kişilerin tespit edilip gerekli önlemlerin alındığını, tüm sitenin tekrardan detaylı şekilde dezenfekte edildiğini, blok girişlerindeki dezenfekte sıvılarının değiştirildiğini ve tüm personelin Covid-19 testi yaptırılması için yönlendirildiği bilgisini verdi.

Bahçekent Haber olarak Covid-19 testi pozitif çıkan komşularımıza acil şifalar dileriz.

Kontrol Ediliyor

Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Bahçekent Emlak Konutları Camiinde, Yaz Kur’an Kursu kapsamında Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir