Bahçekent’te Ücretsiz Kurslar Başlıyor!

Başakşehirliler Derneği toplum yararına faaliyetlerini eğitim alanında da sürdürüyor. Tamamı sertifikalı ve ücretsiz olacak kursların duyurusu yakın zamanda yapılacak.

Başakşehir sakinlerinin birlik ve beraberliğini pekiştirecek, aidiyet duygusunu geliştirecek, toplumsal faydaya katma değer üretecek faaliyetler planlamakta ve uygulamakta olan Başakşehirliler Derneği, çalışmalarına eğitim alanında da start verdi.

Sivil toplum örgütlerinin kar amacı gütmeyen kuruluşlar olduğunu her defasında vurgulayan Başakşehirliler Derneği Genel Sekreteri Mehmet Akif DEMİRPOLAT “Dernek merkezimiz sadece toplantı ve etkinliklerde açık kalmayacak, diğer zamanlarda da Başakşehirli hemşehrilerimizin istifadesine sunulacaktır.” dedi. Bugüne kadar komşularımızın toplantı, mevlid, doğum günü vb organizasyonlarına hiçbir ücret ya da karşılık beklemeksizin karşılık verdiklerini ifade eden DEMİRPOLAT “Bu mekanlar sayesinde insanlar sosyalleşmekte ve komşuluk ilişkilerini geliştirmektedir.” dedi.

Başakşehirliller Derneği Genel Sekreteri Mehmet Akif DEMİRPOLAT “Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Yasin KARTOĞLU, Bahçekent’e de Bilgi Evi yapacaklarını ifade etti. Malumunuz Bahçeşehir’de yakın zamanda tiyatro ve müzik akademilerinin yanı sıra Bilgi Evi ve BAKMER faaliyetleri başlıyacak. Bahçekent’te, özellikle bayanların eğitim talepleri oldukça fazla. Biz bu talepleri Belediyemiz ile paylaştık ve mekanımızı ücretsiz tahsis edebileceğimizi ifade ettik. Belediyemiz tarafından olumlu karşılanan bu istek sonrası, Bahçekent’teki tüm site yönetimlerimiz de taşın altına elini koyarak vatandaşlardan eğitimler ile alakalı talep toplamaya başladı” dedi.

Başakşehirliler Derneği’nin olağan toplantısına davetli olarak katılım sağlayan Başakşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz AKDOĞAN “Dernek merkeziniz birçok eğitim programı için uygun. Burada icra edilecek tüm eğitim kursları ücretsiz olacağı gibi, başarılı kursiyerlere kurumumuzca sertifika da düzenlenecektir.” dedi.

Oldukça samimi bir sohbet havasında gerçekleşen toplantı sonrası açılacak kurslarla ilgili paylaşımların çok yakında Başakşehirliler Derneği sosyal hesaplarından duyurulacağı bildirildi.

 

Kontrol Ediliyor

Siyaset ve İş Dünyasını Buluşturan Görkemli Düğün!

Başakşehir İlçe Kurucularından olan Osman Aydemir’in kızı Hicret Aydemir ile Zekiye Kutlar’ın oğlu Gökhan Göktsşlı, …