Önümüzdeki 3 yıl içinde Bahçekent gelecek vaat ediyor.

Bahçekent’te yatırım yapan kazanıyor

Emlak Konut GYO’nun ‘Mıknatıs Kent’ olarak ilan ettiği bölge bugün çok daha fazla gelişmiş ve her geçen gün İstanbul’un birçok yerinden daha güzel hale geliyor. İşyerleri, sağlık kompleksleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla öne çıkan uydu kentin en önemli özelliği dev şehir parkının yanı başında olması.

Emlak uzmanları ”İstanbul’un Avrupa Yakası’na kurulan 1 milyon nüfuslu Yenişehir’in bir parçası olan Bahçekent, konutları, işyerleri, sağlık tesisleri, eğitim alanları ve sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir yer oldu” değerlendirmesinde bulunuyor. Bölgede yol genişletme çalışmaları bitmek üzere.  Bahçekent Flora projesinde yer alan 800 daire sahiplerini buldu.  Bitmiş olan projelerde ticari alanlar da bulunuyor. Bu alanlarla ilgili gerçekleştirilen ihalede dükkanlar sahiplerini buldu. Projedeki dairelerin konumu fevkalade denilecek şekilde planlanmış. Hiç birinin önü kapalı değil. Arzu eden sakinler park yönünde arzu edenler yol yönünden daire seçtiler. Bahçekent Flora’da daire satın alanlar  yüzde 35’e varan oranlarda prim sağladı.

İnsan ve doğa dengesini koruyan yapısıyla dikkat çeken Bahçekent, Emlak Konut GYO tarafından yapılan  dev şehir parkı Hayat Park’la nefes alıyor. 160 bin metrekarelik alana kurulan Hayat Park’ın üç tarafı sularla çevrili. Parkta cami, biyolojik gölet, çim amfi, yamaç terasları, çok amaçlı yeşil alan, tema tik bahçeler, piknik ve spor alanları bulunuyor.

Başakşehir’e bağlı olan ve Bahçeşehir’in iki adım ötesinde yer alan Hoşdere’ye yatırım yapanlar kazançlı çıktı.

Bahçekent her geçen gün hızla gelişiyor.  Çok kısa bir zaman sonra İstanbul’un en müstesna yerlerinden birisi olmaya aday.

Kontrol Ediliyor

Siyaset ve İş Dünyasını Buluşturan Görkemli Düğün!

Başakşehir İlçe Kurucularından olan Osman Aydemir’in kızı Hicret Aydemir ile Zekiye Kutlar’ın oğlu Gökhan Göktsşlı, …