Bahçekent’teki esnaflar sevindi

Koronavirüsten dolayı, AVM’lerin bir süredir kapalı olması birçok küçük esnafı sevindirdi.

AVM’lerin ilçelerde, mahallelerde bulunan birçok küçük esnafa zarar verdiği dile getirildi. AVM’lerin hızla çoğalması küçük esnafı zor durumda bırakıyor

Birçok esnaf “Bazı vatandaşlarımız AVM’de olan ürünlerin ucuz olduğunu zannediyorlar. Halbuki bizlerin sattığı ürünler AVM’lerin altında. Yani AVM’ler bizden pahalı satıyorlar. AVM’ye gidip bize gelen müşteriler aradaki farkı görüyorlar” şeklinde konuşarak, fiyatlarının ucuz olduğunu dile getirdiler.

Koronavirüsün yayılmasını önleme adına bir müddettir kapalı olan AVM’lerin, küçük esnaflarda sevinç meydana getirdi. Kalabalık yerlere gitmek istemeyen vatandaşlar, birçok ihtiyaçlarını kendi bölgesinde bulunan esnaflardan temin etme yoluna gidiyor.

Bunlardan birisi de Bahçekent’te Bakraç Züccaciye adı altında Parti malzemeleri ve mutfak pişirme ekipmanları ve döküm tencere satan Metin Kaymakçı. “Korona çıktıktan sonra, insanlar uzaklara gitmez oldular. ‘Ayağımın dibinde var. Oradan alayım hemen evime geçeyim’ şeklinde düşünmeye başladılar. Kalabalık yerlerden korkar hale geldiler. Bu düşünce bizler gibi küçük esnafları biraz hareketlendirdi ve sevindirdi” dedi.

Birçok esnafın AVM’lerin kapalı olmasından dolayı sevinçli olduğunu dile getiren Metin Kaymakçı “İnsanlar koronavirüsünden dolayı tedbir amaçlı olarak uzaklara gitmiyor. Bunun yanında AVM gibi kalabalık ortamlardan uzak duruyorlar. İnsanlarımız kendi yakınlarında olan esnaflardan alışveriş yapıyorlar. Kendilerine virüs bulaşır korkusuyla uzaklara gitmiyorlar ” şeklinde konuştu

AVM’lerin esnaflar için zararlı olduğunu dile getiren Kaymakçı, “AVM’ler, şehir merkezinde olduğu için küçük esnafa zarar veriyor. AVM’ler küçük esnafı resmen bitirdi. Çalışma saatleri uzun, bizim saatlerimiz kısa. Küçük esnafın korunması gerekiyor. AVM’lerin şehir içerisinde, mahallelerde mantar gibi çoğalması küçük esnafın büyük mağduriyet yaşamasına neden oluyor.” diye konuştu.

Kontrol Ediliyor

Siyaset ve İş Dünyasını Buluşturan Görkemli Düğün!

Başakşehir İlçe Kurucularından olan Osman Aydemir’in kızı Hicret Aydemir ile Zekiye Kutlar’ın oğlu Gökhan Göktsşlı, …