fbpx

Bahçeşehir Hoşdere’den gelen Romanlar, Selimiye Camii’ne hayran kaldı

Program kapsamında, Ayasofya ziyaretinden sonra Hoşdereli Romanlar Edirne’ye geldi. Edirne’nin tarihi ve kültürel noktalarını ziyaret eden Hoşdereli Romanlar Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camisi’ni ilgiyle gezdi.

Bahçeşehir Hoşdere’den gelen Romanlar, Selimiye Camisi’ne hayran kaldı.

Program kapsamında, Ayasofya ziyaretinden sonra   Hoşdereli Romanlar Edirne’ye geldi. Edirne’nin tarihi ve kültürel noktalarını ziyaret eden Hoşdereli Romanlar Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camisi’ni ilgiyle gezdi.

Selimiye Camisi’nde bir araya gelen Hoşdereliler, cami hakkında bilgi aldı.

Hoşdere Romanlar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Cait Akman “Hoşdere’den gelen vatandaşlarımız Selimiye başta olmak üzere Edirne’yi gezdi. gençlerimiz hem camilerimizi geziyor hem de dini olarak hassasiyetlerini yeniliyorlar. Milli kimliğin oluşmasında dinimizin, kültürümüzün ve camilerimizin çok önemli yeri var

Selimiye Camisi işin tam merkezi. Barındırdığı mimari, estetik, manevi ve insani değerlerle buluşmanın merkezi bir yer. Burası bir medeniyet merkezi.”

Hoşderelilerin Selimiye’yi görünce şaşkınlıklarını gizleyemediğini de dile getiren Başkan Cavit Akman, “Selimiye’ye gelip de etkilenmemek mümkün değil. Selimiye’ye gelince insan, sahip olduğu değerlerin ne kadar büyük olduğunu ve ne kadar önemli olduğunu hissediyor. O bakımdan Selimiye, ulaşılamaz bir değer ve bizim değerimiz. Bizi ve bizim dünyaya bakışımızı yansıtıyor. Selimiye’yi görmek ve yaşamak lazım.” şeklinde konuştu.

Kontrol Ediliyor

Bahçekent PTT tüm hizmetleri vermeye başladı

Trendyol, Siçek Sepeti gibi ve diğer birçok hizmetler Bahçekent PTT Şubesinde yapılabilmektedir. Bahçekent’te bulunan PTT şubesi daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir