Başakşehir için yapacağımız çok proje var

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ilçe belediyesi bürokratları tarafından karşılanan Uysal, ilçe belediye binasında daha önce birlikte çalıştığı ilçe belediye çalışanları ile sohbet etti.

Odaları ayrı ayrı gezerek çalışanlarla sohbet eden Uysal, o sırada belediyede bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Uysal daha sonra da İBB ve Başakşehir Belediye bürokratlarının da katıldığı yatırım ve hizmetlerin ele alındığı toplantı yaptı.
Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Uysal, toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen aşamanın da konuşulduğunu, alt ve üst yapı çalışmaları ile Hoşdere mevkisinde yürütülen çalışmalarından bahsedildiğini ifade etti.

Eşkinoz Deresi ile Bahçeşehir Gölet Peyzaj Düzenlemesi’nin bir an önce bitirilerek vatandaşların hizmete sunulmasının önemine değinen Başkan Uysal, Altıntepe, Güvercintepe, Şahintepe, Fenertepe ile ilgili projelerin de Başakşehir için önemli projelerden olduğunu söyledi.

Kayaşehir Engelsiz Park Projesini yakından takip ettiğini ve yeşil alanların sayısının arttırılmasının önemli olduğunu belirten Uysal, “Yaşam Parkı, Kapalı Spor Kompleksi, Spor Salonu, Kongre Merkezi ile birlikte Başakşehir ilçemiz, eminim cazibesini daha da arttıracaktır.” diye konuştu.

Göreve geldiği günden beri sürdürdüğü ilçe ziyaretlerinin sonuncusunu Başakşehir’e yaptığını söyleyen Uysal, Başakşehir’i son bırakmasını esprili bir dille şöyle anlattı:
“Büyükşehir Belediye Başkanlığımdan önce burada görev yapıyordum. İlk ziyaretimi buraya yapsaydım, ‘Başkan Başakşehir’e torpil geçiyor’ derlerdi. Nasılsa Başakşehir bildiğimiz bir yer. O yüzden burayı sona sakladık. Hem Başakşehir İlçe Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu Bey burada yapacakları çalışmaları belirlesinler ondan sonra ziyaret ederiz diye de düşündük. Başakşehir için yapacağımız çok proje var.”

Gelecek dönemde ilçeye kazandıracakları projeleri değerlendirdiklerini ve yapımı devam eden projelerin de bir an önce bitirilmesinin bölgede yaşayan insanlar için önemine değindiklerini belirten Başkan Uysal, “Büyükşehir olarak burada neler yapabileceğimizi konuştuk. Yapımı devam eden projelerin hangilerinin seçimden önce biteceğini değerlendirdik. Eminim Büyükşehir olarak burada çok güzel projelerimiz olacak ve kısa sürede tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.” ifadelerini kullandı.

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu da ziyaretlerinden dolayı Başkan Mevlüt Uysal’a teşekkür ederek, “Ekibiyle bizleri ziyaret ederek onurlandırdılar. Kendileri zaten burayı biliyorlar. Birlikte neler yapabiliriz, nasıl koordine olabiliriz, ilçemizin ihtiyaçları ve devam eden ve yeni başlanacak projelere dair çok verimli bir toplantı yaptık. İnşallah bu yeni dönemde çok güzel projeleri Başakşehirimize kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Kontrol Ediliyor

Kamu bankalarından yüzde 0,64 faizli konut kredisi!

Kamu bankaları konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredisi paketleri açıkladı. Birinci el/sıfır veya ikinci …