fbpx

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan’dan Afet Farkındalık Eğitimi

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Hazırlıklarımızı en üst seviyede ortaya koymalıyız. Deprem anı karmaşık bir andır. Bu konuda uzmanlığı bulunan bütün bilim insanlarımızın bilimsel veri tespiti ciddi bir deprem tehdidinin çok da uzakta olmadığı yönündedir. Bunu görmezden gelmek kendimizi kandırmak olur.” dedi.

Türkiye‘nin afetlere hazır olması ve toplumun afet bilincini sürekli arttırmak amacıyla 2022 yılını afet tatbikat yılı ilan ettiklerini belirterek bu yılın tatbikatlarla geçeceğini söyledi.

Kaymakamı Uğur Turan “İçişleri Bakanlığımız 2022 yılını tatbikat yılı ilan etti. Bundan dolayıdır ki 1-7 Mart’ı Deprem Haftası olarak kutluyoruz” dedi.

Başakşehir İlçe Kaymakamlığı1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle deprem eğitimi düzenlendi

Kaymakam Uğur Turan “ Çalışmalarımızdan birtanesi de yoğun ve kalabalık yerlerde sergiler açmak suretiyle farkındalığın arttırılması. Tüm yetkili ekibimizle birlikte Mall of İstanbul Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde sergi salonunda tüm vatandaşlarımızı bilgilendirmek adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Mall of İstanbul’un değerli yöneticileri bizlere sergi salonunu ayırdılar. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.

Başakşehir Kaymakamlığı tarafından sergi salonunda vatandaşlara deprem anında yapılması gerekenler anlatıldı.  Bu yıl 54 bin farkındalığın arttırılması için deprem tatbikatı yapılacağını dile getiren Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan 2022 yılında geçen yıllarda öğrendiklerimizi bu yıl geliştireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kontrol Ediliyor

“Sosyal Medya Göründüğü Gibi Değil”

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kıraathane Sohbetleri’ne sosyal medyada “Sertaç Abi” olarak bilinen içerik üreticisi Sertaç Güngör konuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir