fbpx
Elektrik Kesintisi Cihazlarda Arızaya Neden Oldu

Elektrik Kesintisi Cihazlarda Arızaya Neden Oldu!

Elektrik Kesintisi Cihazlarda Arızaya Neden Oldu!

Bahçekent Avrupark’ta dün akşam saatlerinde art arda yaşanan elektrik kesintileri, birçok elektronik cihazının arızalanmasına sebep oldu. Buzdolabı, uydu kutusu, televizyon gibi birçok elektronik ürün arızalandı. Elektronik cihazlarında ortaya çıkan arızaların, iskan alınmamasından dolayı sitede şantiye elektriği kullanılmasından ve ani voltaj değişimlerinden olduğu iddia edilmekte. Sürekli yaşanan elektrik kesintileri site sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Site Sakinleri Toplantı Düzenliyor!

Edindiğimiz bilgilere göre, 11 Kasım Pazar günü site sakinleri yaşanan problemleri kendi aralarında görüşmek ve izlenecek yolları belirlemek amacıyla toplantı düzenliyor. Yapılacak toplantıya site sakinleri arasında büyük bir katılım olması bekleniyor. Özellikle, elektronik cihazlarda yaşanan zararlar karşılanacak mı bu konuda bir açıklama bekleniliyor.

Akım Korumalı Prizler işe Yarıyor Mu?

Elektrik kesintilerinin sık olması ve voltaj değerlerinin sürekli değişmesi birçok elektronik cihazlara zarar vermekte. Peki, bu konuda cihazlarınızı güvence altına almak için üretilen akım korumalı priz gerçekten işe yarıyor mu?

Akım Korumalı Priz Nedir?

Akım korumalı prizin asıl amacı cihazınızı ya da bileşenlerini yakabilecek yüksek voltajdan korumaktır. Aynı zamanda dalgalanma ve gürültülere karşı da cihazınızın etkilenme oranını düşürerek elektronik cihazların zarar görmesini engeller.

Akım Korumalı Priz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekli?

Bir akım korumalı priz alacaksanız dikkat etmeniz gereken en temel 3 nokta vardır.

Bunlardan ilki malzeme kalitesi. Genellikle dayanıklı ve yanmaya karşı korumalı malzemelerden üretilen bu prizlerde bu özellik önemlidir. Ayrıca “Jule” değeri de önem taşımaktadır. Bu değer ise size prizin akım korumalı ömrünü ifade eder. Jule değeri düşük olan prizler daha kısa sürede akım koruma özelliğini kaybederken yüksek jule değerine sahip olanlar daha dayanıklıdır ve daha uzun süre cihazınızı yüksek voltaja karşı koruyabilir. Aynı zamanda jule durumunu gösteren led ışıklı versiyonları da tercih edebilirsiniz. Böylece prizin hala akım koruması yapıp yapmadığını takip edebilirsiniz.

Son olarak da pek tabiki fiyatına ve markasına dikkat etmeniz gerekli Tunçmatik, Pratigo, SLink, Belkin, Hama, Philips ve Viko gibi markalar bu noktada belirleyici olabilir.

 

Kontrol Ediliyor

Bahçekent Avrupark Fiber İnternet

Bahçekent Avrupark’a Fiber İnternet Ne Zaman Geliyor?

Bahçekent Avrupark’a Fiber İnternet Ne Zaman Geliyor? Geçtiğimiz ay teslimlerin başladığı Bahçekent Avrupark’ta yaşam başlıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir