fbpx

Tual ile Avrupark arasındaki yol açıldı

Uzun zamandır şantiye pozisyonunda olan Tual ile Avrupark arasındaki yol açıldı.

Tual ile Avrupark arasındaki yol geçici olarak tel örgülerle kapatılmıştı.

Yolun açılmasıyla  araç veya yaya ile Bahçekent etrafında, Hayat Park etrafında tam tur dönmek mümkün hale geldi.

Yetkililer,  Avrupark ve Tual projelerinin arasındaki  asfaltlama çalışmaları yeni yapılacak Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuzsultan Selim Köprüsü ve Başakşehir merkez yol projelerine bağlatıları için zamanda asfaltlandığını söylediler.

Tual ve Avrupark arkasındaki yolların asfalt işlerinin bittiğini söyleyen yetkililer, “Yolların bağlantılarının Başakkent-Gölet projesinin olduğu kavşağa gelmesi bekleniyor. Burası aynı zamanda Bahçeşehir’e gelecek, Marmaray hattınında son durağı olacaktır” diyerek  Başakşehir Belediyesinin, Marmaray İstasyonu yapılması hususunda Devlet Demiryolları ile protokol anlaşması yapıldığını da ifade ettiler.

Bahçekent’e gelecek bütün yol projeleri Başakkent  Gölet Projesinin yanından geçeceğini söyleyen yetkililer, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Başakşehir Şehir Merkezi, Devlet Hastanesi ve Kuzey Marmara Otoyolunun birleşim yeri kavşak noktası olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir