fbpx

Vatan ve millet sevdalısı bir kaymakam

Sevgili Bahçekentliler!

Sizlere ile bu ay Bahçekent Gazetesi olarak ziyaretimiz ile ilgili bilgi vereceğim.

Bildiğiniz gibi İstanbul Başakşehir Kaymakamlığına tayin olan Uğur TURAN  Başakşehir Kaymakamı olarak bölgemizde görevine başlamıştır.  Bizlerde hem tanışmak hem de hayırlı olsun dileklerimizi kendisine sunmak üzere kısa bir ziyarette bulunduk. Buradan da hoş geldiniz diyor Sayın Kaymakamımıza hayırlı olsun dileklerimizi birkez daha iletiyorum.

Başakşehir Kaymakamımız ile ziyaretimiz samimi ve içten oldu. Aynı zamanda Sayın kaymakamımız basından yakından ilgilendiğini ve basınında kamu görevi yürüttüğünü ve bu noktada önemli işlevi olduğunu söyledi.

Başakşehir ilçesinin her alanda daha güzel noktalara taşınacağını söylemesi bizleri de mutlu etti ve heyecanımıza yeni bir heyecan kattı.

Manisa’nın güzide ilçesi olan Turgutlu’da görevini tamamlayan Kaymakamımız, İçişleri Bakanlığı mülki idare atamaları ile Başakşehir’e geldi. Kendisi son derece mütevazi, güler yüzü ile bizleri mutlu etti. Gerçekten Bahçekent Haber olarak ziyaretimizi gerçekleştirirken şu kanaate vardım. Sevgili Kaymakamımız Uğur Turan devlet ve millet kaynaşmasının en güzel örneğini sergilediğine şahit oldum. Samimi bir vatan ve millet sevdalısı olarak kendisini tanıdım.

Ziyaretim esnasında vatandaşlar ile ilgilenmesi ve milletin dertlerine kulak vermesi beni şahsen mutlu etti.  Yüzündeki samimi ifadeler her halinden belli idi.

Kıymetli okuyucularım

Şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki, Bahçekent gerçekten bu konuda şanslı diye düşünüyorum. Gecesini gündüzüne katıp hizmet için koşturan bir Kaymakamımız var.

Sizlerde bilirsiniz eskiden Kaymakamlara ulaşmak ne kadar zordu. Sevgili Kaymakamımız kendini hizmete ve halka adamış. Klasik kaymakamlık anlayışını kabul etmeyip, herkese karşı eşit mesafede duran bir Kaymakam. Adeta bir yönetici değil, gençlerin ağabeyi, yaşlıların oğlu, yaşdaşlarının ise kardeşi gibi tavır sergiliyor. Böyle bir davranış ise halkın sevgisine sebebiyet veriyor. Kaymakamlıkta çalışan personele adeta  çalışma şevki gelmiş. Kendisine değer verildiğini gören personel, aşkla ve şevkle çalışır hale gelmiş.

Kendisini tanıyan dostlarımında ifadeleri aynen şöyle: Hiç kimseyi kırmıyor. Gönlündeki sevgiyi karşısındaki kişiye mutlaka hissettiriyor. Sıcaklığını hemen kalbinizde görebiliyorsunuz. Tez canlıdır, hiç dur durak bilmez. “Devlet bizden çalışma bekliyor, millet bizi yanında görmek istiyor. O nedenle bize rehavet yakışmaz, bize durmak yaraşmaz. Hep koşan olmalıyız.”  Allah kendisine güç kuvvet versin. Yardımcısı olsun.

Yarınlarımızın emanet edildiği öğretmenlere ayrı bir değer vermekte onlara hep sizin yanınızdayım mesajını vermektedir. Yani klasik kaymakamlar gibi, odasına tıkılı kalan bir yönetici asla değil. Kendisini her an markette, işyerinizde görebilirsiniz .

Evet, devlet yöneticisi böyle olmalı diye düşünenlerdenim. Gururdan ve kibirden uzak, halkına tepeden bakan bir anlayışta olmaması kısa sürede herkes tarafından sevilmesine sebep olmuş.

Aslında kaymakama gösterilen bu samimi sevgi ve ilgi, aynı zamanda devletimize de yansıyor. Devlet ile Millet arasında güzel bir muhabbet oluşmasına vesile oluyor. Böyle bir davranış ise bizleri fazlasıyla mutlu ediyor.

Sayın Kaymakamımız içten ve samimi bir insan. Bizlerde bu inceliği ve nazikliği ve ayrıca gösterdikleri tavırdan dolayı ilçemiz adına mutlu olduk. Ayrıca bir önceki yapılan çalışmaların üstüne çalışmalar eklemek ve daha güzel noktalara taşımak isteği ve heyecanına bizlerde ortak olduk.

Bizlerde gazetemiz hakkında kendilerine bilgi verdik. Habercilik konusunda neler yapacağımızı kendisiyle paylaştık ve ilçemizde ki ve diğer ilçeler deki çalışmaları kamuoyu ile eksiksiz paylaşacağımızı ilettik.

Bir sonraki sayıda buluşmak ümidiyle,

Sağlıcakla kalın.

ERCAN KUTLU
İmtiyaz Sahibi

Kontrol Ediliyor

Gençlik Nereye Gidiyor?

Gençlik Nereye Gidiyor? Son günlerde birçok köşe yazarları köşelerinde “Gençlik Nereye Gidiyor?” diyerek yakınmalarını dile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir