fbpx
Bahçekent Habere gelen şikayet üzerine ilgililerle yapılan görüşmede, Hadımköy minibüslerinin kalkmadığı, sefer sayılarında biraz azalma olduğu ifade edildi. Sabah saatlerinde ise yine minibüs sayısının yoğunluk olmaması adına arttırıldığı ifade edildi.

Avcılar-Hadımköy minibüs seferleri devam ediyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesi ve çalışanların izne çıkması ya da evden çalışması sonrası otobüs seferlerinin azalması minibüs hatlarında yoğunluğa neden oluyor.

Bahçekent Haber sitemizin WhatsApp İhbar hattına  gelen şikayetleri sizler için araştırdık.

Güzergahı Bahçekent’ten geçen Avcılar-Hadımköy 10 numaralı minibüslerin kalktığını zanneden vatandaşlar, Bahçekent Haber WhatsApp İhbar hattına şikayetlerini bildirdiler.

İstanbul Minibüsçüler Odası ve İBB ile konu ile alakalı olarak yapılan görüşmeler neticesinde, yolcu sayısının azalmasından dolayı seferlerin 1’er saat ara ile yapıldığı dile getirildi.

Daha önce 15 dakikada bir gelen minibüsler, bundan sonra, yolcu az olduğundan dolayı 1’er saat ara ile güzergahlarında çalışacaklar.

Korona virüsüne karşı her alanda tedbirler alınmaya devam ederken, vatandaşlara da mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması yönünde uyarılarda bulunuluyor.

Vatandaşların bir kısmı “Evde kalın” uyarılarını dikkate alarak evlerinden dışarı çıkmazken, bazı vatandaşlar ise sokağa çıkmayı sürdürüyor.

Bilindiği gibi İBB Zabıta ekipleri, minibüs ve dolmuş hatlarında ‘güvenli mesafe’ denetimlerine başlatmıştı. Avrupa ve Anadolu Yakasındaki minibüs ve dolmuş hatlarında sabah saatlerinde başlatılan kontrollerde, minibüslerin ayakta yolcu almadığı, koltukların tamamen dolmadığı tespit edildi. Dolmuş hatlarında da yolcu sayısının azaldığı gözlenmişti.

 

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir