fbpx
Başakşehir Belediyesince, sokak hayvanlarının barınabilecekleri Besleme Odağı oluşturuldu.

Bahçekent’te hayvanseverleri sevindirecek haber!

Başakşehir Belediyesince, sokak hayvanlarının barınabilmeleri için, Sokak Hayvanları Besleme Odağı oluşturuldu.

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Koordinatörü İrfan Köpürür, Bahçekent Haber’e yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının daha güzel şartlarda yaşam sürmelerini sağlamak için yaptırdıklarını, örnek bir Besleme Odağı olduğunu söyledi.

Bahçekent Besleme Odağı’nın hayvanseverlerle yaptıkları istişareler sonucu hayata geçirdiklerini vurgulayan Köpürür, şöyle devam etti:

“Bahçekent’te bulunan site yöneticileri, belediyemizden sokak hayvanları için Besleme Odağının düzenlenmesini ve kulübelerin yerleştirilmesini talep etmişti. Bizde Başakşehir Belediyesi olarak,alanda düzenleme ve kulübe yerleştirme işlemlerini tamamladık.

“Haftada iki gün belediyemiz tarafından bölgede düzenli mıntıka temizliği yapılacaktır. Ayrıca hayvanların günlük su ihtiyacı yine belediyemiz tarafından temin edilecektir.. Her site yönetimi ise haftanın bir günü besleme odağında besleme yapacaktır” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunuda çözeceklerini söyleyen Köpürür, “Hayvanlar besleme odağında, site sakinlerimiz ise yaşam alanlarında kendilerini güvende hissedecek ve huzur içinde olacaklardır” diyerek sözlerini tamamladı.

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Koordinatörü İrfan Köpürür

 

Kontrol Ediliyor

Bahçekent’te Karadeniz Pidesi Kahvaltı&Şarküteri Salonu açıldı

Canpi Karadeniz Pidesi Kahvaltı&Şarküteri Salonu Bahçekent’te açılarak hizmet vermeye başladı. Bahçeşehir 2. Kısım Mah. 50. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir