fbpx
Sıcakların bastırması ile birlikte yuvalarını terk eden yılanlar vatandaşların tedirgin olmasına yolaçıyor.

Yılanlar neden ortaya çıkmaya başladı?

İstanbul’da son yılların en sıcak Haziran ayı yaşanırken, İstanbul’un bazı ilçelerinde ve bölgemiz Bahçekent’te sıcaklarla birlikte yılanlar da ortaya çıkmaya başladı.

Bahçekent’te bir sitenin otoparkında yılan gören bir vatandaş korku yaşadı. Aşırı sıcaklardan dolayı yuvasından çıkan yılan, yetkililer tarafından çuvala konularak bölgeden uzaklaştırıldı.

Yılanı otoparkta gören site sakini “Yılan, piknik yapmaya giden veya çayıra yaklaşmış bir araç vasıtasıyla gelmiş olma ihtimali bana göre yüksek. Başka türlü gelmesi zor” şeklinde konuştu.

Yaşanan sıcaklar sebebiyle serin yer aramak için yuvalarından çıktıklarını dile getiren uzmanlar, bunun normal olduğunu, vatandaşlarda bu durumun paniğe sebep olduğunu dile getirdiler.

İtfaiye yetkilileri bazı yılanların zehirli olabileceğini, müdahale ederken vatandaşların çok dikkatli olup çok fazla yaklaşmadan yardım istemeleri gerektiğini söyledi.

Kontrol Ediliyor

Bahçekent’te Karadeniz Pidesi Kahvaltı&Şarküteri Salonu açıldı

Canpi Karadeniz Pidesi Kahvaltı&Şarküteri Salonu Bahçekent’te açılarak hizmet vermeye başladı. Bahçeşehir 2. Kısım Mah. 50. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir