fbpx
Bahçekentlilerden örnek hayvan sevgisi. Bölgede bulunan köpeklere sahip çıkarak tüm yemek ihtiyaçlarını bölgede bulunan site ve ticari alan yönetimleri birlikte elele vererek hayvanlara olan sevgilerini ortaya koydular.

Bahçekent’te tüm yönetimler sokak hayvanları için birlik oldu

Bahçekent Site yöneticileri ile bir araya gelen Bahçekent Koordinatörü İrfan Köpürür, site yöneticileri ile birlikte besleme noktalarını ziyaret ederek köpeklere su ve mama verdiler.
Sahipsiz hayvanları koruma konusunda gösterdiği hassasiyet ve hayata geçirdiği projeler ile Bahçekentlilerin takdirini toplayan Başakşehir Belediyesi, site yöneticileri ile birlikte elele birlik olarak hergün bir sitenin köpekleri beslemesi için karar aldı.
Köpeklere, su, mama kapları ve kulübe noktasında Ticari 1, Ticari 2, Flora ve Avrupark Ticari yönetimleri, birlikte destek vereceklerini açıkladılar.
Askeri bölgenin tam karşısında yer alan sokak hayvanları besleme noktasının mıntıka temizliği ile hayvanların günlük su ihtiyacını  düzenli olarak Başakşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Bahçekentlilerden örnek bir davranış

Pazartesi Avrupark, Salı 652 Ada, Çarşamba 653 Ada, Perşembe 654 Ada, Cuma 656 Ada,Cumartesi Flora, Pazar günü ise Tual yönetimleri tarafından hayvanların yemek ihtiyacı karşılanacaktır.
Hayvanlar, doğal yaşam ortamlarında beslendiği için, orada barınacaklar ve kendi mekanları gibi sahiplenecekler.
Böylece Bahçekent’te oturan site sakinleri için, site çevresi ve Hoşdere Millet Bahçesi rahatlıkla dolaşabilecekleri güvenli bir hale gelecek.

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir