fbpx

Bahçekent’te Kan Bağışı Seferberliği

Koranavirüs nedeniyle kan bağışlarının düştüğü şu günlerde Türk Kızılay’ı kan bağışı seferberliği başlattı.

Kan stok seviyesini yükseltmek amacıyla düzenlenen Türk Kızılayı tarafından Bahçekent Hayat Park Camii’nin önüne çadırlar kuruldu.

Vatandaşlar “Bahçekent’tin Damarlarındaki Kan Ülkesi İçin Akar” sloganıyla düzenlenen bağış kampanyasına, Bahçekentlilerin yanı sıra ziyarete gelen vatandaşlar da destek verdi.

Ahmet Kutlu: “Sağ olsun bu konuda Bahçekentliler tekrar alicenaplığını gösterdi. Burada güzel bir katılım var. Biz de kanımızı verdik.

Kan bağışında bulunan vatandaşlarımızdan Ahmet Kutlu “Sağ olsun bu konuda Bahçekentliler tekrar alicenaplığını gösterdi. Burada güzel bir katılım var. Biz de kanımızı verdik. Bütün kan bağışı yapanlara canı yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varlar, iyi ki kampanyaya destek verdiler.” ifadelerini kullandı.

Pandemi döneminde de kan bağışının devam ettiğini söyleyen Bahçekent’teki Kızlay’da görevli doktor Yunus Efendi “Kızılay Merkezi olarak kan bağışının Covid-19 salgınına rağmen devam etmesi gerekiyor. Bu nedenle çalışmalarımızı Covid -19 salgını ve sokağa çıkma yasağına uygun düzenlemek zorunda kaldık. Biliyorsunuz her şeye rağmen ameliyatlarımız, kazalarımız için kan ihtiyacımız devam ediyor. Bizim bu çalışmamızda Bahçekent halkı ciddi destekler veriyor.  Burada bizimle ilgilenen bütün çalışanlara ve buraya kadar gelen, sokağa çıkma yasağında kurallara uyarak bize ulaşan, kan verip bu hastalığa umut olan bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kontrol Ediliyor

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ile Hoşdereli Romanlar Ayasofya Camiinde namaz kıldı

Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir ve Çevresi Hoşdere Romanlar Derneği Başkanı Cavit Akman ve beraberindekiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir