Bahçekent çocuklarla şenlendi 40 gün sonra gelen izin sonrası saatler 11.00’i gösterince çocuklar parklara gelerek gönüllerince eğlendi.

Bahçekent’teki parklar gerçek sahipleri ile buluştu

Yeni tip korona virüs nedeniyle sokağa çıkmaları 22 Mart’ta kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00-15.00 saatlerinde getirilen serbestlik ile soluğu parklarda aldı. Saat 11.00’i gösterince çocuklar, aileleriyle birlikte eldiven ve maskelerini takarak parklara geldi. Parklardaki oyuncaklara binen çocuklar gönüllerince eğlendi.

İstanbul’da’da sokağa çıkmaları yasak olan 0-14 yaş arası çocuklar, 40 gün aranın ardından sokağa çıkmanın keyfini yaşadı. Parklara akın eden çocuklar, kaydırak ve salıncaklarda gönüllerince eğlendi. Korona virüs tedbirleri kapsamında 3 Nisan tarihinde 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağında 0-14 yaş arası çocuklara, bugün 11.00 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildi.

Çocuklar 40 gün aranın ardından gelen 4 saatlik izin gününde sabahın erken saatlerinde uyandı. Saatler 11.00’ı gösterdiğinde ise ebeveynleriyle birlikte dışarı çıkan çocuklar, park ve bahçelere akın etti. Parklarda bulunan oyun alanlarındaki kaydırak ve salıncaklarda oynayan çocukların sevinçleri gözlerinden okundu.

Bahçekent 656. Ada Site Müdiresi olan Özlem Karadağ, çocukların parklarda eğlenmesi ile alakalı olarak “Kendilerine ve ailelerini moral motivasyon amaclı 1 saatlikte olsa zor günleri unutturmaktı, enerjilerini atmalarına faydalı olmaktı” dedi.

Çocuklara  mısır,  cips ve balon dağıtan 656. Site Yönetim Müdiresi Özlem Karadağ, “Çocuklar mutlu oldular, ayrıca çocuklara sosyal mesafe kuralı belli aralıklarda sürekli hatırlatıldı” şeklinde konuştu.

Bahçekent 654. Ada Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yılmaz, sitedeki çocuklara yasakların kalkmasıyla birlikte müzik etkinliği tertiplediklerini söyleyerek “Çocuklarımıza mısır dağıttık. Onların hoşuna gideceği tarzda müzik yayını yaptık. Çocuklarımızın mutlu olduğunu gördüğümüzde, bizlerde onlar kadar mutlu olduk” dedi.
Parkta çocuklarını eğlendiren ailelerden birçoğu, sürekli değil ama haftada 1 gün böyle bir iznin olması gerektiğini dile getirdiler.

 

 

Kontrol Ediliyor

Siyaset ve İş Dünyasını Buluşturan Görkemli Düğün!

Başakşehir İlçe Kurucularından olan Osman Aydemir’in kızı Hicret Aydemir ile Zekiye Kutlar’ın oğlu Gökhan Göktsşlı, …