Bahçekent Veteriner Kliğini Röpartaj

Esnaf Köşesi: Bahçekent Veteriner Kliniği ile Röportaj!

Esnaf Köşesi: Bahçekent Veteriner Kliniği ile Röportaj!

Esnaf köşemizin bu haftaki konuğu Bahçekent Veteriner Kliniği ve Veteriner Hekim Mustafa Büke. Mustafa Büke ile yaptığımız röportajda, Bahçekent’i, minik dostlarımızı ve sağladıkları hizmetleri konuştuk.

 

Duygu Atik         : Öncelikle sizi tanımak isteriz; Mustafa Büke kimdir kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Mustafa Büke   : İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde eğitimimi tamamladıktan sonra 2013 yılında Bahçeşehir’de stajyer veteriner hekimliği yaptım.2014 yılından beri veteriner hekim olarak Bahçeşehir’de görev yapmaktayım.
Bahçeşehirde ilk olarak mobil yani araçla yerinde müdahale hizmeti sağlayarak Silivri bölgesine kadar hizmet verdim. 2018 Eylül ayından itibaren ise çok  sevdiğim ve geleceğine çok inandığım Bahçekent’te faaliyettteyim.

Duygu Atik         : Bahçekent’i Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Mustafa Büke   : Bahçekent’i 2 yıldır takip ediyorum. 2016 temmuz ayında gelip fizibilite ettim.O dönem bölgede doluluk oranı yoktu; bomboştu.Siteler daha oturum dolmamıştı. Ön taraftaki dükkanları değerlendirdim. 2018 Şubat ayından sonra buradaki hareketlenmeyi gördüm ve yatırım yapılabilir olacağını düşündüm. Bahçekent ve çevresinin geleceğine çok güveniyorum.

Duygu Atik         : Mesleğinize yönelik sorularda yöneltmek isterim;bildiğiniz üzere sokak hayvanlarına destek olmak için birey olarakta katkı sağlamaya çalışıyoruz bu noktada siz sokak hayvanlarına ücretsiz hizmet veriyor musunuz?
Mustafa Büke   : Sokak hayvanları için ücretsiz hizmet sağlayamıyoruz bununla birlikte kendimizin ayırdığı bir bütçemiz var.Ev yapımı kurabiye satıyoruz ve bu gelirin tamamını sokak hayvanları için harcıyoruz. Hayvansever gruplarımıza ücretsiz mama sağlıyoruz. Tedaviye yardımcı olmaya çalışıyoruz ve bu anlamda birlikte çalıştığımız bir grubumuz var.

Duygu Atik       : Tedavi amaçlı yerinde hizmet veriyor;7/24 çalışıyor musunuz?Acil durumlarda yerinde hizmet sağlıyor musunuz?

Mustafa Büke : Yerinde hizmet sağlıyoruz. Klinik olduğumuz için 7/24 çalışamıyoruz bununla birlikte acil numara hattımızdan bizi aradıklarında yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa derhal sevkini sağlıyoruz; yani acil durumlarda yerinde müdahale ediyoruz.

Duygu Atik : Minik dostlarımızın bakımı kadar eğitiminin de çok önemli olduğunu düşünüyoruz; tuvalet eğitimi,sahibinin yanında yürüme,komutlara uyma vb. eğitimlerde aracılık sağlıyor musunuz?

Mustafa Büke: Hayvan besleyen insanların hayvanlarına bir takım şeyleri öğretmesi gerekir. Davranış problemleri olan hayvanlarımıza tedavi konusunda yardımcı oluyoruz. Köpek psikoloji konusunda uzman olan bir hekim arkadaşımız haftada bir gün kliniğimize gelip hasta kabulü yapacak. Eğitim konusunda da talep olursa yardımcı olabiliriz.

Duygu Atik : Evlerinde minik dostlarımızla yaşayanlarında bu noktada eğitim almalarının gerektiğini düşünüyorum siz bu konuyu nasıl değerlendirirsiniz; bu noktada kliniğiniz yardımcı olabilir mi?

Mustafa Büke: Kesinlikle katılıyorum özellikle acil durumlarda nasıl davranılması gerektiğinin bilinmesi çok önemli. Evinde hayvan besleyen hayvanseverlerimizi kliniğimize çağırıp onlara ilk yardım eğitimi vermek istiyoruz. İleride böyle bir çalışma yapacağız ve burayı farklı bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz.

Duygu Atik : Veteriner olarak kuaför hizmeti veriyor musunuz?

Mustafa Büke: Kliniğimizde genel olarak bütün hizmetleri vermeye çalışıyoruz. 2 hekim ve 1 kuaför olarak çalışacak şekilde kliniğimizi dizayn ettik. Kuaför hizmetimiz şuanda var bununla birlikte profesyonel olarak kuaför hizmeti 2019 yılı Şubat ayında tam manasıyla başlamış olacak.

Duygu Atik : Kliniğiniz oldukça büyük ; yerinde bakım konaklama hizmeti sağlıyor musunuz?

Mustafa Büke : Konaklama hizmeti veriyoruz.Küçük köpek ve kediler için küçük kafes sistemimiz var. Köpeklerimiz için ise ayrı odamız mevcuttur. Köpeklerimizi sabah akşam gezdiriyoruz ve mamalarını veriyoruz.

Duygu Atik : Son olarak fiyat politikanız hakkında bilgi alabilir miyim? Veteriner odalarına bağlı bir fiyat listeniz var mı?

Mustafa Büke: Türk Veteriner Hekimliği’ne bağlı bir fiyat listemiz var ve kliniğimizde görünür bir yerde durmaktadır. Bu listedeki fiyatlar alt sınırdır.

Bahçekent Veteriner :
Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Mercedes Bulvarı, 1. Blok 24 A 15 Bahçekent/Başakşehir İstanbul
09:30-19:30 Mustafa Büke
http://bahcekentveterinerklinigi.com
info@bahcekentveterinerklinigi.com
0212 803 13 55

Uzun yılların verdiği tecrübe ve birikimini bizlerle paylaşan Sayın Mustafa Büke’ye teşekkür ederiz.
Bir sonraki röportajımızda yine Bahçekent’imizi ve hizmetleri sizlerle paylaşıyor olacağız ; görüşmek üzere.

Kontrol Ediliyor

AK PARTİ TEŞKİLATI, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ UNUTMADI

  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bahcekenthaber.com ve medya90.com haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Kutlu …