Şirket ortakları Cezayirli İşadamı Marouan Zergot Şirket Müdürü ve Türk İşadamı Mürsel Hüseyin Oktay Broker olarak görev alıyorlar

Gayrimenkulde bayram havası

17 günlük kapanma döneminde faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren sektörlerden biri gayrimenkul sektörü oldu. Özellikle yabancıya gayrimenkul satışı gerçekleştiren aracı kurumlar, online satışlar sebebiyle 17 gün boyunca kapılarını açık tuttu. Yoğunluk karşısında oldukça mutlu olduklarını belirten, Bahçeşehir ve Akbatı Bölgesinde faaliyet gösteren tek Türk & Arap ortak yatırım firması olan olan Hayat İstanbul Gayrimenkul ve Dış Ticaret Limited Şirketi Hayat İstanbul Gayrimenkul Şirket Müdürü Marouan , “Gayrimenkulde bayram havası yaşadık. Yabancılar hız kesmeden yatırıma devam ediyor” dedi.

17 günlük kapanma döneminde faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren sektörlerden biri gayrimenkul sektörü oldu. Özellikle yabancıya gayrimenkul satışı gerçekleştiren aracı kurumlar, online satışlar sebebiyle 17 gün boyunca kapılarını açık tuttu. Yoğunluk karşısında oldukça mutlu olduklarını belirten, Bahçeşehir ve Akbatı Bölgesinde faaliyet gösteren tek Türk & Arap ortak yatırım firması olan olan Hayat İstanbul Gayrimenkul ve Dış Ticaret Limited Şirket Müdürü Marouan , “Gayrimenkulde bayram havası yaşadık. Yabancılar hız kesmeden yatırıma devam ediyor” dedi.

TÜİK istatistiklerine göre, yabancılara yapılan konut satışları nisanda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 416,1 artarak 4 bin 77 oldu. Satışlar, ilk 4 ayda ise yüzde 19 yükselişle 13 bin 964 adede ulaştı.Ocak-nisan döneminde yabancılara İstanbul’da 7 bin 33 adet konut satılırken, İstanbul’u, 2 bin 743 ile Antalya, 870 ile Ankara, 650 ile Mersin, 383 ile Yalova, 336 ile Bursa ve 243 ile Muğla takip etti. Bu dönemde en çok konutu 2 bin 156 adetle İranlılar aldı. İranlıları, 2 bin 7 adetle Iraklılar, 1.340 ile Ruslar, 929 ile Afganlar, 542 ile Kazaklar, 447 ile Almanlar, 421 ile Yemenliler, 382 ile Azerbaycan vatandaşları, 373 ile Filistinliler, 341 ile ABD vatandaşları ve 332 ile Mısırlılar izledi.

Kapanma sürecinde yabancıların hız kesmeden alım yaptıklarını belirten Hayat İstanbul Gayrimenkul Şirket Müdürü Marouan Zergot, “Bayramda dahi sözleşmeler hız kesmeden devam etti. Özellikle toplu alımlar dikkat çekiyor. Bu dönemi gayrimenkulün bahar havası olarak değerlendirebiliriz. Müthiş bir ilgi var. Avrupa kan kaybederken, Türkiye yatırımda yıldızı parlayan ülke oluyor. Ciddi bir ekonomik değer yaratacağını düşündüğümüz yatırımlar da yolda” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl kırdığımız gayrimenkul satış rekorunu, bu yıl bir kez daha kıracağız

17 günlük sürede Türkiye’de markalı konut projelerinde online olarak satışlarının arttığını belirten İşadamı Broker Mürsel Hüseyin Oktay “Pandemi pazarlamada da bizleri yenilik yapmaya teşvik etti. Yeni iletişim ve pazarlama modelleriyle bilgisayar üzerinden tüm satış ve rezervasyon işlemlerini yapıyoruz. Yeni dönem için beklentimiz çok yüksek. Geçtiğimiz yıl kırdığımız gayrimenkul satış rekorunu, bu yıl bir kez daha kıracağız” dedi.

Kontrol Ediliyor

Bahçekent Ticaret Merkezi’nden dev led ekran

Bahçekent Ticaret Merkezi 1 ve 2’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Sami,  BahçekentHaber ve Medya90 …