Hayat Park Güvenlik Müdürü Mahmut Poyraz, "Bu tür alkol almak isteyenlere kesinlikle müsademiz yoktur. Bu tür söylentiler ortaya çıkarıp, vatandaşlarımızın zihnini bulandırmayalım" diyerek asla Hayat Park'ta alkol alınmasının mümkün olamayacağını dile getirdi.

“Hayat Park’ta alkol almak yasak”

Bahçeşehir, Bahçekent’te bulunan Hayat Park’ta bu sıralar bir söylenti dolaşıyor. Parkta gezen A.O.Ç isimli şahıs kendilerine “Hayat Park’ta alkol almak serbest. Gürültü veya taşkınlık yapılmadığı sürece alkol alınabilir” şeklinde sözlerle karşılaştığını söyledi.

“Hayat Park’ta alkol almak serbest” diyen kişiye  A.O.Ç isimli vatandaş, “Kabahatlar Kanununa göre, halka açık alanlarda alkol tüketimi yasak diye biliyorum” demesine rağmen, “Hayat Park’ta serbest. Güvenliklere böyle bir talimat gitmiş” diyerek, vatandaşların rahatlıkla alkol içebileceklerini ifade etmiş.

Bu meseleyi Bahçekent Haber olarak araştırdık. Bahçeşehir’de bulunan Hayat Park’ın Güvenlik Müdürü Mahmut Mahmut Poyraz ile bu konuyu görüştük. Kendilerine böyle bir söylentinin aslının olup olmadığını sorduğumuzda “Kesinlikle böyle bir şey yok. Bu tamamen yalandır. Bizlere verilen talimat tam aksi yönde. Bu tür alkol almak isteyenlere kesinlikle müsademiz yoktur. Bu tür söylentiler ortaya çıkarıp, vatandaşlarımızın zihnini bulandırmayalım” diyerek asla Hayat Park’ta alkol alınmasının mümkün olamayacağını dile getirdi.

Ayrıca, Kabahatler Kanunu bünyesinde, halka açık olan alanlarda alkol tüketimi yasaklanmıştır. Kabahatler Kanununun 35. maddesi gereğince halka açık olan alanlarda alkol tüketmek yasak olarak yer almaktadır.

2020 Dışarıda Alkol Kullanmanın Cezası Ne Kadar?

2020 dışarıda alkol kullanmanın cezası ile ilgili madde içeriği: Halka açık olan alanlarda alkol kullanılması sonucunda etrafın huzurunu kaçırmakta olan kişiler 100 Türk Lirası idari para cezası uygulanmaktadır. Alkollü olan kişi sarhoş durumunda ise, tüketilen alkolün sarhoşluk etkisi tamamen geçene kadar güvenlik güçleri tarafından kontrol altında tutulur.

Alkol Tüketimi Yasaklanan Halka Açık Alanlar

– Otogar

– Meydan

– Gar

– Sokak

– Cadde

– İbadethaneler

– Kültürel ve tarihi mekanlar

– İnşaatlar

– Banka ATM’leri

– Mezarlıklar

– Kullanılmayan ve terk halinde olan yapılar

– Köprü altları

– Parklar

– Halka açık gezilebilecek yerler

– Sahil

Kontrol Ediliyor

AK PARTİ TEŞKİLATI, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ UNUTMADI

  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bahcekenthaber.com ve medya90.com haber sitesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Kutlu …