Hayatpark Camii Ramazan ayında İbadete Açılıyor!

Bahçekent Whatsapp

Hayatpark Camii Ramazan ayında İbadet’e Açılıyor!

Başakşehir’in Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde modern konutların hayata geçirildiği Bahçekent’te yükselen 1500 kişilik cami Ramazan ayında ibadete açılacak.

Bahçekent’e Havuzlu Camii

İstanbul’un yeni cazibe merkezi Bahçekent’de camiler de farklı konseptleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Başakşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre, Bahçekent’te modern konutların hayata geçirildiği Hayatpark’ta inşa edilen Hayatpark Camii de bunlardan biri.

Hayatpark’ta 3 tarafı sularla çevrili cami vatandaşlar tarafından “havuzlu cami” olarak anılırken yanına inşa edilen küçük şirin bina da kütüphane olarak hizmete açılacak.  1500 kişilik caminin Ramazan ayında ibadete açılacağı açıklandı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 2009 yılında kurulan ilçenin 10 mahallesinde toplam 23 cami ve 4 cem evi bulunduğunu belirterek, “Halkımızın gelenek, görenek ve inançlarını yaşaması için elimizden gelen desteği veriyoruz. Her yıl ramazan ayı başlamadan  önce ibadethanelerimizin temizlik ve bakımlarını yapıyoruz.” diye konuştu.

Başakşehir’de Hayatpark Camii ile birlikte toplam 4 cami inşaatının devam ettiğini söyleyen Başkan Kartoğlu, “Camiler minareleriyle şehirlerin imzasıdır.  İslam tarihi boyunca şehirler cami merkezli planlanmıştır. Dolayısıyla, camiler şehrin merkezini belirler, şehir caminin etrafında şekillenir. Çevresinde yaşanan şehir hayatı, caminin bir devamı olarak gelişir. Bölgemizde önemli yatırımları olan Emlak Konut, okul, kreş, ve sağlık tesislerinin yanı sıra 4 tane cami inşa ettirdi. Hayatpark Camii de bunlardan biridir. Emlakkonut Yatırım GYO A.Ş.’ye bölgemize kazandırdıkları eserlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: emlakkulisi

Kontrol Ediliyor

Bahçekent esnafı yüksek aidattan şikayetçi

Son dönemlerin en ateşli tartışma konularından biri haline gelen gayrimenkul aidatlarına yönelik şikayetler artıyor. Bahçekent …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
İletişime Geç!
Powered by