Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, işgalci İsrail yetkilileri ile alakalı olarak "Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum.” dedi

İşgalci İsrail Polisi Başakşehir Belediye Başkanını alıkoydu

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, konuya ilişkin kamu oyuna yaptığı açıklamada, Türkiye’ye dönüşü sırasında havaalanında alıkonulduğunu duyurdu.

Başkan Kartoğlu açıklamasında “31 Ocak 2020 Cuma akşamı Kudüs’e gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonrası İstanbul’a dönmek üzere Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda bulunduğum sırada İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşim ve çocuklarımla birlikte alıkoyulduk.” mesajını paylaştı.

SORULARI CEVAPSIZ BIRAKTILAR

Konu hakkında ayrıntıları paylaşan Başkan Kartoğlu Siyonist İsrail güçleri tarafından yaklaşık 5 saat süreyle alıkonulduğunu söyledi. Kartoğlu ayrıca alıkoyma işlemi sırasında yetkiler tarafından kendisine herhangi bir açıklama yapılmadığını, yetkililere yönelik sorulara ise cevap verilmediğini kaydetti.

“KEYFİ OLARAK ALIKOYDULAR”

Başkan Kartoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı. Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum.”

 

Kontrol Ediliyor

Büyükçekmece Emniyet Müdürünü Ziyaret Ettik

Türkiye Yerel Basın Birliği, Yönetim Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ile Kamu Kurum ve …