fbpx
Tual Bahçekent Köşe Yazısı

Bölgenin yeni yıldızı: Tual Bahçekent!

Toplamda 1758 konuttan oluşan Tual Bahçekent’in ilk etabında temmuz ayı sonunda daireler teslim ediliyor. Bölgenin lokomotif projesi olarak öne çıkan Tual Bahçekent’in son durumu hakkında bilgi almak için Dağ Mühendislik’in genç kuşak temsilcilerinden yönetim kurulu üyesi mimar Osman Dağ’ı ziyaret ettim. Öncelikle kısaca firmayı tanımakta fayda var.

Dağ Mühendislik: Konya’dan doğan başarı hikayesi

Dağ Mühendislik, çeyrek asır önce kurulmuş bir inşaat şirketi. Konya’da 20 metrekarelik bir küçük ofis ve bir arsa sahibinin 4 dairelik kat karşılığı işiyle başlayan bir yolculuk bu. Konya’da üretilen nitelikli konutlar ve yurt binaları ardından şehrin en büyük AVM projesini hayata geçirmişler. Bugüne dek 30’dan fazla projeyi, kalite ve müşteri memnuniyetini gözeterek teslim etmiş durumdalar. Toplamda 2 milyon metrekarelik inşaat alanı, 12 bin bağımsız birim üretimi ile üstün bir başarı hikayesine imza atan Dağ Mühendislik, günümüzde Türkiye’nin en çok konut üreten ve satan şirketler sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Bahçekent’in bir diğer gözde projesi Flora, firmanın İstanbul’a ilk adımını attığı proje olmuştu. Tual Adalar ve Halkalı’da inşa edilecek Tual Bizim Mahalle Dağ Mühendislik’in kamuoyunda çok bilinen diğer projeleri…

Yenilikçi proje Tual Bahçekent teslime hazır

Tual Bahçekent, konutun yanı sıra ticari üniteler, özel hastane, devlet ve özel okul binaları, öğrenci yurtları ile tamamlandığında ülkenin en büyük projelerinden biri olacak. Üstelik tüm etapları çepeçevre saran 160 dönümlük Hayatpark (Hoşdere Millet Bahçesi) faktörüyle bütüncül bir yaşam konsepti sunuyor diyebiliriz. Osman Dağ’dan bu noktada fark yaratacak çok önemli bilgiler aldım. Tual Bahçekent’in ilk etabını temmuz sonu, tamamını 2020 yılı şubat sonu teslim etmeyi planlıyoruz diyen Dağ, inovatif bir yaklaşımla profesyonel bir yönetim desteği sunacaklarının altını çiziyor. Site yönetimi konusunda uzman bir şirket ile anlaşılacak. Ayrıca Tual Bahçekent sakinlerinin akıllı telefonlarına bir uygulama indirmeleri yeterli olacak. Örneğin daire içinde tadilatla ilgili bir talebi iletmek veya yönetimle ilgili işleri takip etmek daha da kolaylaşacak. Osman Dağ, şirket felsefesi olarak projeleri sağ salim teslim etmenin, satış sonrası kusursuz hizmet ve destek vermenin öncelikleri olduğunu belirterek aynı yaklaşımla Tual Bahçekent’te çalışacaklarının müjdesini verdi.

Prestijli bölgede fırsat devam ediyor mu?

Önemli bir firmanın genç ve başarılı bir temsilcisini bulmuşken Osman Dağ’a şunu da sormak istedim. Ne olacak bu işlerin sonu, gayrimenkulde hala fırsat var mı? “Flora’dan sonra bölgedeki 2. projemiz ve biz Bahçekent’e inanıyoruz. Burası prestijli bir bölge ve her geçen gün daha da kıymetli hale gelecek. Biz de iki projeyle bölgeye değer katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bahçekent’in satış potansiyelinden memnunuz. Tual Bahçekent, satış beklentimizi karşılayan bir proje oldu. Satış ofisimiz aktif ve kalan dairelerin satışını da kısa sürede bitireceğimizi düşünüyorum. Yatırımcılar ve bu bölgede ev sahibi olmak isteyenler için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki alım için en uygun zamandayız. Çünkü bizler yeni inşaat maliyetlerini fiyata yansıtmadık. Şöyle açıklayayım; biz işe başlarken dolar kuru 2.95 – 3.05 TL arasındaydı. Kurda büyük değişim oldu ama bu farkı fiyatlarımıza eklemedik” diyen Osman Dağ, bu anlattıklarıyla gayrimenkul sektörü temsilcilerine ve hatta Bahçekent yatırımcılarına da moral aşılamış oldu.

Hoşçakalın…

İlker ERGÜR – ilker.ergur@cb.com.tr

 

 

Kontrol Ediliyor

Stratejik ve Dijital Pazarlama ile Sınırsız Kazanmak

Dünya hızla bir köye dönüyor. Çoktan döndü diyenlerin olduğunu duyar gibiyim. Belki de haklısınız. Ben …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir