fbpx

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açılış tarihi belli oldu!

İstanbul’un en yoğun ulaşım hatlarından Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı için açılış tarihi kesinleşti.

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının test sürüşüne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, hattın 19 Mayıs’ta ulaşıma açılacağını duyurdu. Söz konusu metro hattı hizmete başladığında günde 1 milyon yolcu taşıyacak ve Mecidiyeköy – Mahmutbey arası mesafe 35 dakikaya inecek.

19 Mayıs’ta Açılıyor!

Projenin 19 Mayıs tarihinde yürürlüğe gireceğini, 15 istasyonu kapsayan projede günlük 1 milyon yolcu öngörüldüğünü dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı şunları söyledi:

– Çok yüksek taşıma kapasiteli bir hat bu. Daha sonrasında Mahmutbey-Esenyurt hattı devreye girdiğinde burası 8’li araç çalışmasına uygun hale gelecek.
– Sadece burası bir Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı değil az önce dediğim gibi Kabataş’ı, Beşiktaş’ı içine katan ve devamında da Esenyurt’a kadar devam eden vagonları içinde bulunduracak bir hat olacak.
– Kaldı ki buradaki gördüğünüz, az önce bitirilen kontrol odamızdaki sistem bütün bu sistemi içine alan ve zaman içinde de bittikçe o sistemleri yönetebilecek kapasiteye ve potansiyele sahip bir projeye dönüşecek.

Kontrol Ediliyor

HBX AR-GE’nin Escherichia coli ve Listeria Monocytogenes yaşamı tehdit eden bakteriler üzerinde yaptığı bilimsel çalışmaları başarıyla sonuçlandı

ADÜ Teknokent içerisinde faaliyet gösteren Karya Farma HBX Ar-Ge (BAP) birbirinden ilginç patentli spesifik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir