Başlangıç / Gündem / Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açılış tarihi belli oldu!

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açılış tarihi belli oldu!

Bahçekent Whatsapp

İstanbul’un en yoğun ulaşım hatlarından Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı için açılış tarihi kesinleşti.

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının test sürüşüne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, hattın 19 Mayıs’ta ulaşıma açılacağını duyurdu. Söz konusu metro hattı hizmete başladığında günde 1 milyon yolcu taşıyacak ve Mecidiyeköy – Mahmutbey arası mesafe 35 dakikaya inecek.

19 Mayıs’ta Açılıyor!

Projenin 19 Mayıs tarihinde yürürlüğe gireceğini, 15 istasyonu kapsayan projede günlük 1 milyon yolcu öngörüldüğünü dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı şunları söyledi:

– Çok yüksek taşıma kapasiteli bir hat bu. Daha sonrasında Mahmutbey-Esenyurt hattı devreye girdiğinde burası 8’li araç çalışmasına uygun hale gelecek.
– Sadece burası bir Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı değil az önce dediğim gibi Kabataş’ı, Beşiktaş’ı içine katan ve devamında da Esenyurt’a kadar devam eden vagonları içinde bulunduracak bir hat olacak.
– Kaldı ki buradaki gördüğünüz, az önce bitirilen kontrol odamızdaki sistem bütün bu sistemi içine alan ve zaman içinde de bittikçe o sistemleri yönetebilecek kapasiteye ve potansiyele sahip bir projeye dönüşecek.

Kontrol Ediliyor

Sağlığımız için fiziksel aktiviteye devam

Öncelikle evde yapabileceğiniz egzersiz veya diğer eğlenceli fiziksel aktiviteler için belirli bir zaman planlayın aksi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
İletişime Geç!
Powered by