Bahçekent Hayaller Kadar Güzel

BEDRİYE ARIK ÇAMBEL

Bahçekent doğası,manzarası,sokak hayvanlarıyla, yerleşim düzeniyle, alt ve üst yapısı ile İstanbul’un diğer ilçelerinin çoğu bölgesine göre ayrıcalıklı ve özel bir bölge; Sitelerin yanın da birbirinden güzel villaların yeni devlet okullarının olduğu, öğretmenlerin belli bir puan birikimine sahip olmadan kadrolu atanamayacağı okulların olduğu ve okullar da sınıf mevcutlarının çok az olmasının eğitim açısından güzel bir avantaj olması, genellikle iş sahibi insanların yaşadığı, ev fiyatlarının ve kiraların çok yüksek olmasına rağmen, ayrıcalıklı bölge de olduğu için insanların bu durumdan çok fazla şikayet etmediği bir kısım.
Başakşehir’e bağlı bir kısım olmasına rağmen oradan ayrılıp; Boğazköy’ü, Esenkent’i belli semtleri bünyesine alarak Bahçeşehir merkezli güzel bir ilçe olacak kadar yayılım alanı geniş bir bölgede kalan kısımdır.
BAHÇEKENT’İN GÜZELİM İNSANLARI
Kan bağışı, bir kişinin gönüllü olarak kan vermesidir ve bu kan, kan nakli veya belirli ilaçları yapımı için kullanılabilir. Kan bankaları bu kanı depolar. Kan, örneğin kaza kurbanlarına yardım etmek için kullanılabilir.
Haydi Bahçekentliler, hayat kurtarmak için 6 Şubat 2021 (bugün) saat 19.00’a kadar kan bağışına, Hayat Park Emlak Konut Camii Önüne.
Unutmayın, bağışlanan her kan kurtarılan 3 can!
Geçen günler de yaşadığımız ve şahit olduğumuz bu durum gerçekten çok güzeldi.
Evet bu ilanı gören Bahçekent’in güzel insanları havanın da güzel olmasını fırsat bilerek Hayat Park Emlak Konut Camii önüne adeta akın etti. İnsanların gözlerinde ki mutluluk anlatılacak gibi değildi.Bahçekent insanlarının bu duyarlı davranışı bizleri şaşırtmamıştı. İnsanların birbirlerine olan düzeyli ve saygılı davranışları, çevreye verdikleri önem, eğitime verdikleri değer, sosyal yaşam içerisinde site yaşantısı olmasına rağmen komşuluk ilişkilerini koruma çalışmaları, çevrede başıboş gezen sokak köpeklerine gösterdikleri ilgi,sevgi,şefkat gerçekten takdire şayan davranışlardır.
Sokağa çıkma yasağına rağmen bu güzel organizasyon da emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık.
Bu gün bembeyaz karlar altın da kalan Bahçeken’te kar yağışı için tüm önlemler en güzel şekilde alınırken tamamen doğayla iç içe bir yaşam sürebilir diğer taraftan da şehirden kopmadan bir yaşamla kar keyfi yapabilirsiniz.
SELAM VE DUA İLE

Kontrol Ediliyor

BİR MAHALLENİN GELECEĞİNİ BELİRLEMEK

Bahçeşehir İstanbul’un dinamik semtlerinden biri. Mahalleler yaklaşan muhtarlık seçimleriyle yerel demokrasinin nabzını sürdürüyor. Bu seçim …