fbpx

Bahçekentlileri Kur’ân Derslerine Bekliyoruz

Başakşehir’e bağlı Bahçekent Emlak Konutları Cami Din Görevlisi Asaf İlter “Kayıtlarımız devam etmektedir. Çocuklarının Kur’an öğrenmesini isteyen Bahçekentlilerin kayıtlarını yaptırmaları için çağrıda bulunuyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının Yaz Kur’an Kursları’nda 5 Temmuz’da eğitimlere başladı.. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, çevrim içi ve yüz yüze veriliyor..

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, “2021 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları”nı tespit etti. Buna göre bu yıl yaz Kur’an kurslarıyla ilgili alınacak tedbirler ve hazırlıklara yönelik çalışma esasları 81 ilin müftülüklerine gönderildi.

Başakşehir’e bağlı Bahçekent Emlak Konutları Cami Din Görevlisi Asaf İlter “Kayıtlarımız devam etmektedir. Çocuklarının Kur’an öğrenmesini isteyen Bahçekentlilerin kayıtlarını yaptırmaları için çağrıda bulunuyorum” dedi.

Kurslarımız bundan sonra devam edeceğini dile getiren Bahçekent Emlak Konutları Camii”  Din Görevlisi Asaf İlter “4 ve 6 yaş arasında kız ve erkek çocuklarımız Kur’an dersleri alacaklar. Bayan hocalarımız var. 1 tanesi yetişkinler için, 2 tanesi 4 ve 6 yaş grubları için.”

Ayrıca camilerde 6 ve 22 yaş arası yetişkinler içinde Kur’an derslerinin olacağını söyleyen Asaf İlter, yetişkinler için de kayıtların devam ettiğini söyledi. İsteyen herkesin kayıt yaptırabileceğini ifade eden Din Görevlisi Asaf İlter “5 Temmuz ve 20 Ağustos arasında eğitimimize devam edeceğiz. Tüm Bahçekentlilere Kur’an dersleri vermeyi istiyoruz. 1.5 ay düzenli geldikleri taktirde Kur’anı inşaallah öğreneceklerdir” diyerek kurs saatlerinin 10.30’ta başlayıp öğlene kadar devam ettiğini dile getirerek sözlerini tamamladı.

Kontrol Ediliyor

Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Bahçekent Emlak Konutları Camiinde, Yaz Kur’an Kursu kapsamında Kur’an dersi alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir