MEHTAP ÇETİN - ACENTE SAHİBİ

Sigorta Konusunu Uzmanına Sorduk: Mehtap Çetin ile Röportaj

Terör saldırısında aracınız zarar görürse ne olur, sigortacılık sektörü gençlere iş vaadediyor mu, en ilginç Kasko talepleri, Trafik Sigortasının en pahalısı…

Araç sahibi olmak, trafikte yaşanacak riskleri de beraberinde getiriyor. Bu amaçla araç sahipleri, hem özel sigorta poliçeleri  yaptırıyor hem de devlet eliyle zorunlu kılınan Trafik Sigortasını her yıl yeniliyor. Peki, “sigorta yaptırmazsak ne olur”, “en yüksek trafik sigortası ücretini kim ödüyor” gibi soruların yanıtlarını almak üzere sektörde uzun yıllardır emek veren Mehtap Çetin ile keyifli bir röportaj yaptık.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Mehtap Çetin ben, yıllardır Bahçekent sakiniyim, 2003 yılından beri Güler Sigorta sahibiyim. Güler yüzlü sigortacılık anlayışıyla çıktığım bu yolda 18 yıldır Güler yüzlü ekibimle devam ettirmekteyim.

Bahçekent’e gelmenizin sebebi nedir? Bahçekentin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Bahçekent bizce yasam alanlarının yeni yüzü. Alışılagelmiş yoğun ve devasa sitelerin yerine daha ferah daha modern ve sanki  doğa ile bütünleşmiş bir yasam alanını yansıtan bir proje. Ve en önemlisi yeni bir yasam başlangıcı .Bizde Güler Sigorta ailesi olarak alışılagelmiş sigortacılık anlayışını geride bırakarak bu yeni düzende yerimizi alarak bu başlangıcın bir parçası olmak ve siz değerli Bahçekent ailesinin en sevilen ferdi olmak isteriz.

             Neden sigorta yaptırmalıyız ?

Sigorta sizi hayattaki birçok masraftan kurtarır. Geçim sıkıntısı, ekonomik ihtiyaçların yanında bir de beklenmedik masraflar bütçenizi derinden sarsabilir. Dolayısıyla mutlaka sırtınızı yaslayacak bir güvencenizin bulunması gerekir. Sigorta tüm bu sıkıntıları hafifletir yani hayattaki en önemli maddi birikiminizdir. Satın aldığınız poliçeye bağlı olarak masrafların çok az bir kısmını öder, rahat yaşarsınız.

Sizce sigortası olmadan trafiğe çıkan birinin başına gelebilecek en kötü durum nedir?

Altından kalkamayacağı kadar büyük bir maddi külfetle karşı karşıya kalmak. Ve bu sadece araç sigortası için değil sağlık, iş yeri, konut ve tüm sigortalar içinde geçerlidir.

 İkinci el araç alırken söz konusu aracın Kasko ve Trafik Sigortası devam eder mi yoksa yenilenmesi mi gerekir?

Öncelikle yasa ve kanun gereği sonrasında ise karşı taraf ile karşılaşabileceğimiz ciddi masrafları kısmen minimize etmek adına trafik poliçesini yaptırmamız gerekiyor. Kasko ise kendi aracınızın başına gelebilecek  bir sürü küçüklü büyüklü tüm risklere karşı garantiye almaktır. Hiç birşey kolay kazanılmıyor ama kaybetmek çok daha kolay ve hızlı. Riske atılmamalı.

Basit bir genellemeyle en yüksek Trafik Sigortası primlerini kimler ödüyor?

Açıkçası bir suru madde sayabiliriz ama bence trafik kurallarına uymayıp kazaya sebebiyet verenler diyebiliriz.

Meslek edinmek isteyen gençlere sigortacılık sektörünü önerir misiniz?

Kesinlikle evet, çünkü sigortacılık genç insan kaynağının dinamizmini en iyi şekilde yansıtabilecek dolayısıyla gelişime ve kişinin kendisini geliştirmesine açık sektörlerden bir tanesidir.

Yabancılar için Sağlık Sigortası 

Yabancı uyrukları kişileri de düşünerek herkes için en iyi sağlık sigortası hizmeti veriyoruz
Yabancı uyruklu kişilerin güvende hissetmesi için geniş teminatlar sunulmaktadır Çok uygun primlerle sağlık hizmeti almasını sağlıyoruz Türkiye’de ikamet izni gerektiren bu sigorta ile belirtilen sigorta süresi içinde sigorta ettirenin hastalık veya kazaya uğrama

Yabancılar İçin Elit Sağlık Sigortası’nın Teminatı

Yabancı uyruklu kişilerin, anlaşmalı sağlık kurumlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık harcamaları, poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılanır. Bu harcamalar, sigortalının tabi olduğu poliçede belirtilen Sağlık Sigortası Genel Şartları’na ve Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği’ne ve bu özel şartlara göre sağlık kurumları uygulama ilkelerine uygun hazırlanan teminat tablosundan takip edilebilir.

sı durumunda teminat altına alıyoruz

Konut Sigortası İle DASK Arasındaki Fark Nedir?

DASK deprem sırasında meydana gelebilecek, yangın, tsunami ya da toprak kayması gibi durumlarda oluşabilecek hasarları, poliçenizde belirlenen limitler dahilinde karşılar. Zorunlu deprem sigortası olarak tanımlayabileceğiniz DASK doğrudan deprem kaynaklı hasarların karşılanmasını sağlar. DASK’ın teminat kapsamında binanın temeli, duvarları, tavan, taban, merdivenler, çatı, baca, asansör gibi bina unsurları yer alır. Deprem sonrasında meydana gelebilecek durumlar DASK kapsamında değerlendirilmez. Enkazın kaldırılması çalışmaları, kira kaybının karşılanması, ikamet değişikliği ve alternatif konaklama masrafları DASK kapsamına dahil değildir. Deprem sonrası oluşabilecek su baskını gibi hasarlar DASK tarafından karşılanmaz. Bu durumda konut sigortası tamamlayıcı olarak devreye girer ve DASK kapsamı dışında oluşabilecek negatif durumların giderilmesinde etkili olur. Konut sigortası mobilya, beyaz eşya ya da elektroniklerinizin hasar görmesi durumunda zararınızın karşılanmasını sağlar.

Bahçekentlilere Güler sigorta ile ilgili veya söylemek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Güler Sigorta danışmanlığı; güvenilirliği, dinamizmi, kalite yönetimi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sürekli gelişmeyi hedefleyen öncü bir şirkettir. Yoğun rekabetin yaşandığı sigorta sektöründe bizi zirveye taşıyan en değerli kaynağımız müşterilerimizden almış olduğumuz memnuniyet ve çalışma politikamızdır. Bu sebeple hiç çekinmeden bizleri arayabilir tüm sorun istek ve öğrenmek istedikleri konularda bilgi alabilirler.

Tüm sigorta işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. En kısa sürede Bahçekentlileri ofisimize kahve içmeye bekliyoruz.

Bahçekent sakinleri size nasıl ulaşabilir?

Ofisimizin açık adresi Bahçeşehir 2. kısım mah.Mercedes bulvarı Aldemir sokak. Bahcekent Tıcaret Merkezi 654 ada 1. blok Bına dış kapı no : 2 Ofis kapı no: 36 kat2 ayrıca 02125969090 ve 05074480880 i arayarak bizlerle çok rahat iletişim kurabilirler.

Kontrol Ediliyor

Bahçekent Ticaret Merkezi’nden dev led ekran

Bahçekent Ticaret Merkezi 1 ve 2’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Orhan Sami,  BahçekentHaber ve Medya90 …