fbpx
Elektronik Baskül ve Terazi Tamircisi Ozan Yolcu

Uzman Baskül Tamircisi Ozan Yolcu’dan tavsiyeler

20 yılı aşkın baskül ve terazi tamir hususunda uzman kişi Ozan Yolcu ile görüştük. Baskül ve terazi alırken, vatandaşın, esnafın nelere dikkat etmesi hususunda baskül ve tamir ile ilgili tüm hususları siz okuyucularımız için paylaşıyoruz. Bu yazımızda baskül ve terazi alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgileri Uzman Terazi Tamircisi Ozan Yolcu’nun ağzından sizlerle paylaşacağız

Baskül ve teraziler,  sağlıklı yaşam tarzına sahip olmak isteyen ve kendi kilosunu kendisini kontrol altında tutmayı tercih eden herkesin önemli eş eşyaları arasında yer alıyor.

Baskül ve terazi ile ilgili ne kadar doğru bilgi sahibiyiz? Baskül ve terazi alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Bununla ilgili olarak 20 yılı aşkın baskül ve terazi tamir huzusunda uzman kişi ile görüştük. Baskül ve terazi alırken, vatandaşın, esnafın nelere dikkat etmesi hususunda baskül ve tamir ile ilgili uzman ve tecrübeli kişi olan Ozan Yolcu ile görüştük.

Bu yazımızda baskül ve terazi alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgileri Uzman Terazi Tamircisi Ozan Yolcu’nun ağzından sizlerle paylaşacağız

Baskül ve Terazi Tamircisi Ozan Yolcu ile yapmış olduğumuz söyleyişi sizler için yayınlıyoruz:

Sizce Dijital mi Yoksa Analog mu?

Baskül ve terazilerde hassas ölçme özelliği arttıkça dijital türlerin kullanımı da her geçen gün çoğaldı.

Mekanik tartı olarak da bilinen analog basküller ağırlığı sadece kilogram olarak gösteriyor. Gösterge çubuğu ile sonucunu görebildiğimiz bu modellerde gram hesabını kadrandaki çubuklar yardımıyla yaklaşık olarak tahmin edebiliyoruz. Sadece vücut ağırlığını öğrenmek istiyorsanız, detaylarıyla ilgilenmek istemiyorsanız analog basküller ihtiyacınızı karşılayacak özellikte olabilir.

Akıllı terazi  Özelliği Ağırlık Ölçmekten Fazlasını Sunuyor

Gelişen ev teknolojisinin bizlere sunduğu en önemli cihazlardan biri de akıllı teraziler oluyor.

Akıllı basküller bize ait tüm bilgileri kaydediyor, değişimleri gösteriyor ve hedef kilomuza ne kadar uzakta olduğumuzu söylüyor. Akıllı baskülü cep telefonumuzla eşleştirdiğimizde tüm bilgileri cep telefonumuzda görebiliyoruz. Ayrıca daha gelişmiş özellik olarak akıllı basküller, vücut kitle endeksimizi, kas ve kemik kütlemizi de gösterebiliyor.

Özellikle vücut geliştirme yapıyorsanız ya da düzenli olarak spor yapıyorsanız vücudunuzdaki su yüzdesini ve kas kütlesini takip ederek yaptığınız sporun vücudunuza etkilerini takip edebiliyorsunuz.

Akıllı basküller sayesinde vücudumuzun tüm verilerini saklayabiliyor ve sağlık durumumuzu haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak takip edebiliyoruz. Teknoloji bu kadar gelişince her şeyde olduğu gibi akıllı basküllerden de daha fazla şey isteyebiliyoruz.

Diyetisyen tartısı da denilen profesyonel akıllı basküller ile evin sıcaklığını ve hava durumunu bile görebiliyor, dışarıya çıkarken nasıl giyinmemiz gerektiğine sabah tartılırken karar verebiliyoruz.

Profesyonel basküllerin hamile kadınlar, bebekler ve sporcular için de özel modları bulunuyor. Hamileliğiniz boyunca değişen kilo grafiğinizi görebiliyor, bebeğinizin her dönemdeki değişimlerini kayıt altına alabiliyorsunuz. Profesyonel sporcular ve vücut geliştiricilere özel modu sayesinde kilo, vücut kitle endeksi, kas ve yağ kütlesini ayrıca değerlendirebiliyor, diğer basküllere göre daha doğru sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Değiştirilebilen ayarları ve birden fazla kişiye ait verileri depolayabilme özelliği ile profesyonel basküller aileler için oldukça yararlı oluyor. Bu basküller şarj edilebilir pillerle kullanılanılıyor.

Eğer ailede herkesin kullanabileceği, detaylı verileri alabileceğiniz bir baskül istiyorsanız ve biraz daha fazla bir bütçe ayırabiliyorsanız profesyonel baskülleri tercih edebilirsiniz.

Görüntü ve tasarım  Önemli

Evlerimize herhangi bir şey alırken dekoratif olmasına ve diğer eşyalarla uyumuna dikkat ediyoruz. Çok farklı model ve tasarımlara sahip olması nedeniyle artık baskül alırken de buna önem verebiliyoruz.

Şık ve modern tasarıma sahip baskülleri sadece banyomuzda kullanmak zorunda da kalmıyoruz. Birçok modeli evimizin her odasına uyum sağlayacak tarzda oluyor. Özellikle sempatik tasarımlara sahip cam yüzeyli basküller bulunduğu yerlerle rahat bir şekilde uyum sağlayabiliyor.

Uzun Süreli Kullanım ve Doğru Bilgiler

Kullanım amacı ağırlık ölçmek olduğu için basküllerin tüm özelliklerinin yanında dayanıklı olması da gerekiyor. Özellikle birçok veriyi ölçümleyen ve hafızasında tutan akıllı basküllerin hassas ayarları bulunuyor. Bu ayarlarının hasar almaması ve yıllar boyu doğru ölçüm yapabilmesi için düşmelere ve darbelere karşı da dayanıklı olması gerekiyor.

Güvenlik İçin Kaymaz Yüzey

Basküllerin evimizin vazgeçilmez eşyalarından biri olmasının sebebi sağlığımızı kontrol altında tutmak istiyor oluşumuzdur. Sağlığımız için kullandığımız basküllerin üzerine çıktığımızda orada güvenli bir şekilde durmamız da önemli bir konu oluyor.

Genellikle çıplak ayakla çıktığımız basküllerin güvenlik açısından en önemli özelliği kaymayan bir yüzeye sahip olmasıdır. Doğru sonuçları görebilmemiz için üzerinde rahat bir poziyonda duruyor olmalıyız. Tartılırken tedirgin olmak ya da kendimizi kasmak istemeyiz. Üzerinden kayıp bir sakatlığa neden olması da en son isteyeceğimiz şey olacaktır.

Bu nedenle tercih edeceğimiz baskülün tüm özelliklerini kontrol ettikten sonra kaymaz yüzeye sahip olup olmadığına da mutlaka bakıyor olmalıyız.

Yukarıdaki yazımızda sizler için baskül ve terazi alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgiler paylaştık.Umarım faydalı olmuştur.

 

Tamirci Ozan Yolcu’ya ait iletişim bilgileri: 0531 631 04 04  

HER ÇEŞİT TARTI ALETLERI TAMIRİ VE BAKIMLARI ONARIM AYARLAMA KALIBRE PARCA DEGISIM YAPILIR. Bahçeşehir, Bahçekent

 

Kontrol Ediliyor

Bahçekentliler Emlak Konut Camiinde İftarda Buluştu

Başakşehir İlçe Müftülüğüne bağlı Emlak Konut Camii, kardeşlik iftarıyla bir araya geldi. Kardeşlik iftarına 50 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir